Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis: finale pasirodys provokuojantys islandai bei kaimynai estai

„Eurovizija 2019“: pirmasis pusfinalis / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-14 22:14
Didžioji muzikos fiesta – „Eurovizija“ – prasideda! Antradienį į didžiąją sceną žengė pirmosios 17-ka šalių, pasiruošusios užkariauti žiūrovų ir komisijos širdis – Tel Avive, Izraelyje, vyko pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis.

Muzikinės šventės transliaciją, kaip visada, komentavo Gerūta Griniūtė ir Darius Užkuraitis. 

Šeštadienį finale pasirodys: Graikija, Baltarusija, Serbija, Kipras, Estija, Čekija, Australija, Islandija, San Marinas ir Slovėnija.

Didžiąją „Euroviziją“ įspūdingu šou pradėjo praėjusių metų nugalėtoja Netta su daina „Toy“. Uždegantis pasirodymas visą surinkusią publiką pakėlė ant kojų, kurie visą dainą sudainavo kartu. 

„Negaliu patikėti, kad „Eurovizija“ vyksta mano mieste. Sveiki atvykę į Izraelį,“ – baigusi savo pasirodymą susirinkusius svečius sveikino atlikėja.

Praėjusių metų nugalėtoja Netta / „Scanpix“ nuotr.
Praėjusių metų nugalėtoja Netta / „Scanpix“ nuotr.

„Eurovzijos“ vedimas šįkart patikėtas net keturiems vedėjams: Erez Tal, Assi Azar, Bar Rafaeli ir Lucy Ayoub. 

Pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodė: Kipras, Juodkalnija, Suomija, Lenkija, Slovėnija, Čekija, Vengrija, Baltarusija, Serbija, Belgija, Gruzija, Australija, Islandija, Estija, Portugalija, Graikija, San Marinas.

Pirmadienį vyko generalinė pirmojo pusfinalio repeticija, kurios metu komisija pateikė savo vertinimus. Komisijos balai sudaro 50 proc. bendrojo balo.

Stebėkite tiesioginę transliaciją

1. KIPRAS. Tamta – „Replay“. Tamta nuo 21-erių gyvena Graikijoje, nors yra gimusi Gruzijoje. Pireš dvejus metus ji jau yra bandžiusi laimę šiame konkurse, tačiau nacionalinės Graikijos atrankos slenksčio jai nepavyko peržengti. Atlikėja tikina, kad tai paprasta pop daina, kurioje nereikia ieškoti gilios prasmės. Ji graikiškos pop muzikos atstovė. 

Kipras / „Scanpix“ nuotr.
Kipras / „Scanpix“ nuotr.

2. JUODKALNIJA. D mol – „Heaven“. Tik prieš nacionalinę atranką susikūrusi grupė atvyko su tikslu peržengti pusfinalio slenkstį ir surinkti armiją gerbėjų. Šiame pasirodyme nebuvo jokių specialiųjų efektų, visas dėmesys buvo skiriamas dainavimui ir šokiui.

Juodkalnija / „Scanpix“ nuotr.
Juodkalnija / „Scanpix“ nuotr.

3. SUOMIJA. Darude feat. Sebastian Rejman – „Look Away“. Suomiai šįkart į didžiąją sceną atsiuntė garsųjį didžėjų žinoma visame pasaulyje. Anot komentatorių, tai viena geriausių judėti kviečianti daina.

Suomija / „Scanpix“ nuotr.
Suomija / „Scanpix“ nuotr.

4. LENKIJA. Tulia – „Fire of Love (Pali się)“. Merginos tikino, kad nėra tikrosios „Eurovizijos“ gerbėjos, tačiau sulaukusios prašymų nusprendė išbandyti savo jėgas. Lenkaitės pristatė tautinių motyvų įkvėptą dainą. Beje, dainavo savo gimtąja kalba – lenkų.

Lenkija / „Scanpix“ nuotr.
Lenkija / „Scanpix“ nuotr.

5. SLOVĖNIJA. Zala Kralj & Gašper Šantl – „Sebi“. Slovėnai pasirinko melancholišką ir jautrų duetą. Pora tiek scenoje, tiek gyvenime sužavėjo ne vieną slovėną ir tikimasi, kad sužavės ir europiečius.

Slovėnija / „Scanpix“ nuotr.
Slovėnija / „Scanpix“ nuotr.

6. ČEKIJA. Lake Malawi – „Friend of a Friend“. Vieni iš šių metų lyderių - čekai. Nesunkiai įsimenama daina jau spėjo susilaukti „Eurovizijos“ gerbėjų dėmesio. Ryškios spalvos ir šokti kviečianti muzika.

Čekija / „Scanpix“ nuotr.
Čekija / „Scanpix“ nuotr.

7. VENGRIJA. Joci Pápai – „Az én apám“. Ne pirmą kartą į didžiąją sceną žengė kartą „Eurovizijoje“ jau matytas Joci. Gimtąja kalba dainą atlikęs dainininkas dainavo apie savo išgyvenimus. Galbūt šie metai jam bus sėkmingi?

Vengrija / „Scanpix“ nuotr.
Vengrija / „Scanpix“ nuotr.

8. BALTRARUSIJA. ZENA – „Like It“. Zena - tai jauniausia šių metų konkurso dalyvė. Merginai vos 16-ka. Visgi, sceninės drąsos jai netrūksta. Šiuolaikišką dainą atlikusi mergina ne tik dainininkė, bet ir tikra socialinių tinklų žvaigždutė.

Baltarusija / „Scanpix“ nuotr.
Baltarusija / „Scanpix“ nuotr.

9. SERBIJA. Nevena Božović – „Kruna“. Devintoji pasirodė serbų atstovė Nevena. Nors pasirodymas nebuvo kažkuo ypatingas, lažybų bendrovės tikina, kad mergina turėtų patekti į finalą.

Serbija / „Scanpix“ nuotr.
Serbija / „Scanpix“ nuotr.

10. BELGIJA. Eliot – „Wake Up“. Paprastas vaikinas sužavėjo publiką lengvai įsimenama daina. Scenoje jam talkino būgninkai.

Belgija / „Scanpix“ nuotr.
Belgija / „Scanpix“ nuotr.

11. GRUZIJA. Oto Nemsadze – „Keep on Going“. Gimtąją kalba jausmingą dainą atlikęs Oto sugebėjo žiūrovus įtraukti į savo pasirodymą. 

Gruzija / „Scanpix“ nuotr.
Gruzija / „Scanpix“ nuotr.

12. AUSTRALIJA. Kate Miller-Heidke – „Zero Gravity“. Turbūt tai vienas labiausiai aptarinėjamų pasirodymų šiame konkurse. Ilga suknele pasidabinusi Kate sklandė ore ir žiūrovus privertė pasijausti tarsi pasakoje. Kartu su šokėjomis ore šokusi ir dainavusi atlikėja yra puikiai žinoma Australijoje ir įrašiusi jau penktąjį savo albumą.

Australija / „Scanpix“ nuotr.
Australija / „Scanpix“ nuotr.

13. ISLANDIJA. Hatari – „Hatrið mun sigra“. Tikriausiai šio pasirodymo laukė visi konkurso gerbėjai. Tai vienas iš labiausiai provokuojančių pasirodymų ne tik šiame pusfinalyje, bet ir visoje „Eurovizijoje“. Metalinis narvas, lateksinės detalės ir tikras šou scenoje. 

Islandija / „Scanpix“ nuotr.
Islandija / „Scanpix“ nuotr.

14. ESTIJA. Victor Crone – „Storm“. Mūsų kaimynai estai pasirinko lengvai įsimenančią dainą, kurią atliko švedų kilmės Victoras. Lyriškas pasirodymas.

Estija / „Scanpix“ nuotr.
Estija / „Scanpix“ nuotr.

15. PORTUGALIJA. Conan Osiris – „Telemóveis“. Tarsi meninį performansą scenoje atliko Portugalijos atstovas. Nors specialiųjų efektų nebuvo, viską atpirko išskirtiniu žaliu kostiumu pasipuošęs dainininkas.

Portugalija / „Scanpix“ nuotr.
Portugalija / „Scanpix“ nuotr.

16. GRAIKIJA. Katerine Duska – „Better Love“. Graikai atsiuntė vieną populiariausių atlikėjų savo šalyje. Išskirtiniu tembru pasižyminčiai Katerine prognozuojama aukšta vieta finale.

Graikija / „Scanpix“ nuotr.
Graikija / „Scanpix“ nuotr.

17. SAN MARINAS. Serhat – „Say Na Na Na“. Itin populiarus Turkijoje ir Vokietijoje atlikėjas šįkart atstovo San Marinui. Ryškus pasirodymas ir šalia šokantys šokėjai. 

San Marinas / „Scanpix“ nuotr.
San Marinas / „Scanpix“ nuotr.

Įspūdingą pasirodymą po visų dalyvių surengė ir nepakartojamoji Dana International. Ji 1998 metais Izraeliui atnešė trečiąją „Eurovizijos“ pergalę. Pirmojo pusfinalio metu Dana atliko Bruno Marso dainą „Just The Way You Are“.

Dana International / „Scanpix“ nuotr.
Dana International / „Scanpix“ nuotr.

NUOLAT PILDOMA.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai