Pirmas pasaulio plaukimo čempionate distanciją įveikęs Danas Rapšys – diskvalifikuotas

Danas Rapšys
Šaltinis: Žmonės
2019-07-23 14:28
AA

Plaukikas Danas Rapšys liko per plauką nuo pasaulio plaukimo čempiono titulo. Antradienį 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi finale sportininkas plaukimo distanciją įveikė pirmas, tačiau po finalo paskelbta, jog lietuvis – diskvalifikuotas.

Vos plaukimas pasiekus finišą čempionato teisėjai paskelbė verdiktą – lietuvis pašalinimas iš varžybų. Anot jų, į baseiną jis iššoko anksčiau nei turėjo. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad tikroji diskvalifikacijos priežastis – sportininko judesys petimi vos prieš paskelbiant startą.

Sportininkas 200 metrų įveikė per 1 min. 44,66 sek. Tai būtų buvęs naujas Lietuvos rekordas. Danas Rapšys neketino lengvai pasiduoti. Jis padavė protestą, tačiau jis buvo atmestas.

D. Rapšys pasaulio plaukimo čempionate 400 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje jau užėmė ketvirtąją vietą. Danas taip pat varžysis dėl 200 metrų plaukimo nugara čempiono titulo.

Danas Rapšys pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje (6 nuotr.)