Pirmas kartas sporto klube: 5 etiketo taisyklės, kurių nevertėtų ignoruoti

Sportuojanti mergina / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Kuo toliau, tuo rečiau jis pasitaiko, bet pradėti sportuoti ar sugrįžti į sporto klubą po ilgos pertraukos – ne taip paprasta. Ir net peržengus slenkstį – ne faktas, kad nekils noras sprukti. Susikaupkite ir jei jau iš vakaro susidėjote aprangą ir ištaikėte laiko treniruotei, prieikite prie administratorės. Baisu tik pirmą kartą, o mes padėsime įveikti nedrąsą. Arba bent jau susipažinti su pagrindiniais momentais, su kuriais susidursite sporto klube. Na, ir tam tikro etiketo subtilumais.

Atrodo, kad dėstome banalias tiesas? Tai kodėl daugelis sporto klubo lankytojų jas ignoruoja? Galima sakyti, net rizikuodamos sveikata – didžiulis sporto klubas su aibe treniruoklių – pavojaus zona! Taigi, klausome ekipažo, t. y. budinčio trenerio ir salės trenerių, nurodymų ir vadovaujamės sveiku protu.

1. Švaros klausimas

Jei jūsų klube išduodami rankšluosčiai neįeina į paslaugų sąrašą, nepamirškite savojo. Geriau – dviejų: pasiklosite ant suolelio ar bet kur, kur treniruokliai liečiasi prie kūno, nusibrauksite prakaitą stacionarių dviračių salėje ar nuvalysite treniruoklį (ypač jei salėje nėra vienkartinių rankšluosčių). Kūno skysčių pėdsakai ant suolelio – fuu. O tokių palieka net labai inteligentiškos damos. Bokso ir savigynos treniruočių senbuvės perspėja: be rankšluostėlio į jų salę – nė žingsnio. Ne taip baisu, kai per treniruotę iš nosies paleidžiamas kraujas, o štai kai negali jo nusišluostyti – tikra katastrofa.

Moteris sporto klube / Vida Press nuotr.

2. Nebijokite kalbėti

Po pastarojo vizito į sporto klubą jame atsirado tiek veiklos rūšių, kad nebežinote, kur eiti: nuo krosfito iki krav magos? Pirmas žmogus, galintis suteikti informacijos, – administratorė (mes juk kalbame apie gerą klubą, ar ne?). Nuo jos nemažai priklauso ir bendra nuotaika klube, ir nedidelės, bet svarbios paslaugos, kurių galite tikėtis (pavyzdžiui, prireikus palikti sportinę rankinę, paprašyti papildomo rankšluosčio ar kvietimo į kokią išskirtinę treniruotę). Būkite maloni, išmokite visų mergaičių vardus ir šypsokitės, net jei atlėkėte į klubą po sunkios darbo dienos. Jei dvejojate, galų gale visada galite ateiti į bandomąją treniruotę.

3. Išjunkite telefoną

Paplepėti telefonu irgi galima kitur – ne salėje, ne įsitaisius ant treniruoklio ir ne persirengimo kambaryje.

Jei sporto klubuose būtų atlikta apklausa, koks personažas labiausiai nervina rimtai triūsiančius salėje, moteris su išmaniuoju telefonu būtų viena iš lyderių. Išjunkite garsą – ypač grupinėse treniruotėse, neklausykite garsiai muzikos (ausinės jus išgelbės) ir – dėl Dievo meilės – nedarykite asmenukių prieš veidrodį. Išties geriau jau reportažas iš apatinio trikotažo matavimosi kabinos. Paplepėti telefonu irgi galima kitur – ne salėje, ne įsitaisius ant treniruoklio ir ne persirengimo kambaryje.

Moteris sporto klube / Vida Press nuotr.

4. Apsirenkite

Apranga neprivalo būti iš naujausios kolekcijos (treniruotė – ne madų demonstravimas). Bet ji privalo būti. Kaip sako viena mūsų mylima trenerė, mikrošortai – netikęs pasirinkimas („Gal merginoms ir sunku patikėti, bet apžiūrinėti svetimas vaginas per treniruotę – ne pats didžiausias malonumas“). Skamba šiurkščiai? Bet skatina susimąstyti! Net jei einate į sporto klubą medžioti vyrų, rekomenduojame daugiau prisidengti. Ir nors moterų persirengimo kambarys – privati damų teritorija, nepiktnaudžiaukite Ievos kostiumu. Venkite ir kito kraštutinumo: rengtis įsispraudusi į tamsiausią kampą. Visos mes sudėtos maždaug panašiai.

5. Neplėskite teritorijos

Jums priklauso viena spintelė ir maždaug 30 cm suolelio. Net jei persirengimo kambarys tuščias, vis tiek nežymėkite teritorijos, išmėtydama aprangą ir aksesuarus poros metrų spinduliu (galų gale taip mažiau šansų pamiršti kokią plaukų gumą, sportines pirštinaites ar gertuvę). Suolelis priklauso visoms! Ir dar šis tas apie privatumą: jei į sporto klubą vaikštote su draugiška kompanija, venkite aptarinėti reikalus ar garsiai ką nors apkalbėti. Niekada nežinai, kas persirengia gretimoje eilėje, – gal ta kolegė, kurios kavalieriams jūs ką tik išplovėte kaulelius. Be to, jūsų garsus klegesys trukdo kitiems – galbūt kaimynei, piktai nuvėrusiai jus žvilgsniu, jūs ką tik išprovokavote migrenos priepuolį.

Moteris sporto klube / Vida Press nuotr.
Skaitykite daugiau