Pirmąkart nuo karo pradžios V.Zelenskis su žmona Olena kartu pasirodė viešumoje

Volodymyras Zelenskis ir Olena Zelenska / „Scanpix“ nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
AA

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmą kartą nuo karo pradžios viešumoje pasirodė su žmona Olena. Pora kartu atvyko į pirmojo šalies prezidento laidotuves.

Pirmoji Ukrainos pora antradienį dalyvavo pirmojo šalies prezidento Leonido Kravčiuko laidotuvėse, vykusiose Kyjive. Į laidotuves kartu atvykę Zelenskiai atrodė ramūs, tačiau nuovargį nuslėpti buvo sunku.

Daugeliui pro akis nepraslydo tai, kad greta V.Zelenskio atiduoti pagarbą pirmajam šalies prezidentui L.Kravčiukui ėjusios Olenos Zelenskos pirštai buvo sugniaužti į kumštį. Atrodė, kad pirmoji šalies ponia po tris mėnesius trukusio išsiskyrimo bandė atsispirti norui laikyti mylimą vyrą už rankos. 

Volodymyras Zelenskis ir Olena Zelenska / „Scanpix“ nuotr.

Dabartinis prezidentas V.Zelenskis padėjo vainiką iš baltų, šviesiai rausvų ir violetinių gėlių prie L.Kravčuko karsto, kuris buvo uždengtas mėlyna ir geltona valstybine vėliava.

Dar prieš mėnesį Olena Zelenska atviravo, kad su mylimu vyru nuo karo pradžios kalbėjosi tik telefonu, nes bijojo, kad kartu su juo būdami Kyjive, ji ir du jos vaikai gali būti nužudyti.

Volodymyras Zelenskis su žmona Olena atvyko į Leonido Kravčiuko laidotuves (5 nuotr.)
+2

Pirmasis Ukrainos prezidentas Leonidas Kravčiukas mirė praėjusį antradienį. Jam buvo 88-eri.

Kaip praneša ukranews.com, buvęs šalies vadovas mirė po ilgos ir sunkios ligos. Žinią apie buvusio prezidento mirtį per platformą „Telegram“ paskelbta žinute patvirtino Ukrainos premjero pavaduotoja Iryna Heraščenka.

Ukrainos prezidentu jis buvo nuo 1991 m. gruodžio iki 1994 m. liepos. L.Kravčuko vadovaujama Ukrainos Aukščiausioji Taryba 1991 metų rugpjūčio 24 dieną, po Maskvoje įvykusio nesėkmingo karinio pučo, paskelbė šalies nepriklausomybę, o tų metų gruodį jis buvo išrinktas pirmuoju Ukrainos prezidentu.

Praėjusių metų birželį L.Kravčiukui buvo atlikta sudėtinga širdies operacija ir jis buvo išvežtas į reabilitacijos kliniką Vokietijoje. Vienu metu jis buvo net prijungtas prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato, tačiau pastaruoju metu Ukrainos žiniasklaida rašė, kad pirmojo šalies vadovo būklė buvo pagerėjusi.

Leonidas Kravčiukas / „Scanpix“ nuotr.

Kartu su Rusijos prezidentu Borisu Jelcinu ir Baltarusijos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku Stanislavu Šuškevičiumi L.Kravčiukas 1991 metų gruodį pasirašė Belovežo susitarimus, kurie iš esmės reiškė Sovietų Sąjungos likvidavimą.

Skaitykite daugiau