Pirmąjį savo autorinį kūrinį pristatanti Marija Beržė: „Pagaliau žinau, ką noriu pasakyti“

Marija Beržė / A.Budvytytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-11 10:23
Marija Beržė muzikos scenoje tikrai ne naujokė, ji ne vienerius metus dalyvavo įvairiuose muzikiniuose projektuose, intensyviai koncertavo su savo suburta gyvo garso grupe, tačiau tik dabar, po beveik šešerių intensyvių metų Lietuvos muzikos padangėje, pristatomas jos autorinis solo kūrinys – „Įkvėpti viena“.

Dalyvaudama įvairiuose muzikos projektuose, nuolat atlikdama kitų autorių dainas, Marija dar prieš kelerius metus, net neįsivaizdavo, kad puikiai ne tik muziką, bet ir žodžius savo dainoms gali kurti savarankiškai. Tam didelės įtakos turėjo šis karantininis laikotarpis, kuris nors ne visiems, bet kai kuriems atlikėjams ypatingai kūrybingas. „Visas šis laikas leido sustoti, įsiklausyti į save. Galiu sakyti net iš naujo pati su savimi susipažinau!“, – juokiasi Marija Beržė.

Marija Beržė / A.Budvytytės nuotr.
Marija Beržė / A.Budvytytės nuotr.

Dainininkė teigia, kad būtent šis laikas ir įtakojo „Įkvėpti viena“ kūrinio atsiradimą. „Kurti troškau visada, bet nuolat atrodė, kad nesugebėsiu, kad nepavyks. Seniai ieškojau savęs, nors dalyvavau ne viename projekte, kur nuolat buvau teigiamai vertinama, vis tiek mane lydėjo nepakankamumo, nepilnavertiškumo jausmas, noras vis kažkam įrodyti, ką galiu, o ką galiu ar noriu pasakyti, net pati nežinojau.“

Šiandien Marija pristato savo pirmąjį autorinį kūrinį – „Įkvėpti viena“. Ji teigia, kad daina gimė pakankamai greitai, kuriant ją, klaipėdietę lydėjo toks jausmas, lyg ilgai būtum po vandeniu ir pagaliau gautum įkvėpti oro.

Marija pasakoja, kad dainos tekstas ir muzika gimė momentais, kai pavykdavo pabūti vienai, pabėgti nuo rutinos, net jei tos kūrybinės akimirkos būdavo „pavogtos“ iš miego valandų, namuose užmigdžius, septynmetį sūnų Gabrielių. Būtent tais trumpais momentais jai pavykdavo sau priminti, kaip svarbu nepamiršti savęs, leisti sau išsireikšti, kai reikia išsirėkti, atsikvėpti ir tiesiog pabūti su savimi.

Marija Beržė / A.Budvytytės nuotr.
Marija Beržė / A.Budvytytės nuotr.

Kurį laiką tarp Klaipėdos ir Vilniaus gyvenusi atlikėja, jau kelerius metus savo gyvenimą kuria sostinėje. Ir būtent čia, koncertuodama su savo gyvo garso grupe ji susipažino su prodiuseriu – Valdu Kabutavičiumi. „Kaip tik ieškojau vokalistės vienam projektui. Išgirdęs Marijos balsą koncerto metu, supratau, kad kaip tik tokio balso ir ieškau. Po kurio laiko pakviečiau Mariją į savo studiją ir taip iš vieno planuoto projekto gavosi ne vienas, ypač džiaugiuosi, kad galėjau prisidėti prie pirmosios Marijos autorinės dainos realizavimo“, – pasakoja kūrinio prodiuseris Valdas Kabutavičius.

„Įkvėpti viena“ dainos prodiuseris teigia, kad daina labai brandi, gili, todėl kurdamas jos aranžuotę stengėsi tik dar labiau sustiprinti nešamą žinutę bei emociją. 

Marija Beržė, šiandien pristačiusi savo pirmąjį autorinį kūrinį, tikina, kad jis tikrai ne paskutinis ir artimiausiu metu ji klausytojus stebins dar įvairesnėmis savo muzikinėmis spalvomis.

Naujausi straipsniai