Pirmąjį „Oskarą“ pelniusi aktorė Olivia Colman: „Dirbdama valytoja svajodavau apie šią akimirką“

Olivia Colman
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-26 19:17
Sekmadienį Holivude buvo išdalyti prestižiniai kino apdovanojimai „Oskarai“. 91-tą kartą vykusioje ceremonijoje Kino meno ir mokslo akademija pagerbė labiausiai 2018 metais kino industrijai nusipelniusius aktorius, režisierius ir visus tuos, kurie prisidėjo prie geriausių praėjusių metų filmų kūrimo.

Vienas iš daugiausiai „Oskaruose“ nominuotų filmų – „The Favourte“ („Favoritė“ – liet.), tačiau iš 10-ies nominacijų dramai pavyko laimėti tik vieną apdovanojimą. Olivia Colman filme atlikusi pagrindinį karalienės Anos vaidmenį laimėjo pirmąjį „Oskarą“ savo karjeroje – ji išrinkta geriausia praėjusių metų aktore. Tiesa, „Oskarui“ O. Colman taip pat buvo nominuota pirmą kartą, todėl nenuostabu, kad gavusi šį svarbų apdovanojimą aktorė sunkiai tvardė emocijas. Atsiimdama apdovanojimą padėkojo ji visai savo komandai, su ja kartu dirbusioms aktorėms, savo agentėms bei tėvams. 

„Man yra didžiulė garbė vien būti nominuotai šioje kategorijoje, kartu su tokiomis nepaprastomis moterimis. Glenn Close, jūs daugelį metų buvote mano dievaitė...aš manau, kad jūs esate nepaprasta. Kai dirbau valytoja, beje, aš mylėjau tą darbą, labai daug laiko praleisdavau įsivaizduodama šią akimirką. Norėčiau padėkoti savo vyrui Eddui. Jis jau 25 metus yra geriausias mano draugas. Jis – mano palaikytojas, jis tuoj verks... (juokėsi). O aš ne. Labai visus myliu“, – sakė O. Colman. 

Filmas „Favoritė“ žiūrovus nukelia į XVIII a. pradžią – anglai išdidžiai kovoja su prancūzais. Gležna karalienė Ana (akt. Olivia Colman) užima sostą, o jos artima draugė, ledi Sara (akt. Rachel Weisz), kol karalienė jaučiasi prastai, pastarosios pavedimu valdo šalį. Kai rūmuose pasirodo nauja tarnaitė Abigailė (akt. Emma Stone), jos žavesys akimirksniu pavergia Sarą.

Sara priima Abigailę po savo sparnu, o Abigailė pamato galimybę grįžti į aristokratišką gyvenimą. Kadangi karas atima iš Saros daugybę jos laiko, Abigailė nusprendžia tapti karalienės kompanione.Jų auganti draugystė suteikia Abigailei šansą įvykdyti savo ambicijas ir ji neleis moterims, vyrams, politikai ar triušiams maišytis jos kelyje.

Temos:
Oskarai Aktualu

Naujausi straipsniai