Pirmąjį kartą įvyksiančio festivalio „Untold City“ vieta – išsipildžiusi dainininkų svajonė

Vilniaus Universiteto kiemas/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-08 16:15
Vilniaus Universiteto didysis barokinis kiemas, vienijantis skirtingus laikotarpius, su unikaliomis arkadomis ir nuosavu deimantu – Šv. Jonų bažnyčia – ideali vieta muzikos koncertams. Rugpjūtį šio įstabaus kiemo arkos nušvis ryškiomis spalvomis – pirmą kartą įvyks festivalis „Untold City“.

Festivalį rugpjūčio 1 dieną su nauja programa „Vasaros meilės taisyklės“ atidarysianti dainininkė Ieva Narkutė prisimena, kaip prieš septynerius metus šiame kieme, rankose spaudė ką tik gautą klinikinės psichologės magistro diplomą. „Simboliška, kad į šią nuostabią vietą grįžtu su meilės taisyklių programa, nes tai – irgi psichologija, tik dainuojamoji“, – šypsosi ji.

Apie galimybę sugroti šiame kieme, dar nuo tada, kai mokėsi Vilniaus Universitete, svajojo ir grupės „Skylė“ lyderiai – Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius. Jie prisimena, kaip būdami studentais repetuodavo viename Universiteto rūsyje – visai netoli didžiojo kiemo: „Vaikščiojome pro kiemą beveik kasdien. Matėme, kokia ideali ta vieta koncertams“.

Rugpjūčio 7 dieną sena jų svajonė pagaliau išsipildys. Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ festivalyje „Untold City“ pristatys vasarišką programą „10 000 nuogų mėnulių“ – joje dainos iš senesnių albumų „Babilonas“, „Lukiškių pieva“.

„VU didysis kiemas – puiki nauja erdvė, kurioje man, kaip ir daugumai, dar neteko koncertuoti. Kada ir kur geriausia klausytis „Queen“ muzikos, jei ne vasarą, po atviru dangumi,  pačiame Vilniaus senamiestyje ir geroje kompanijoje?“ – klausia Jeronimas Milius, rugpjūčio 20 d. festivalyje „Untold City“ debiutuosiantis garsiame projekte „Queen Show“.

Vilniaus Universiteto kiemas/Organizatorių nuotr.
Vilniaus Universiteto kiemas/Organizatorių nuotr.

Vienas geriausių Lietuvos tenorų Merūnas Vitulskis VU kiemą pirmiausia įvertino iš profesinės pusės. „Čia nuostabi akustika, kurią suformuoja uždara kiemo erdvė ir joje esančios arkados“, – pastebi jis. Festivalyje „Untold City“ Merūnas pristatys dar negirdėtą programą „Rediscovered Luciano Pavarotti“, kurią atliks akomponuojant Baltijos gitarų kvartetui. „Padarysiu viską, kad muzika ir aplinka susijungtų, o rugpjūčio 22-osios vakaras klausytojams taptų nepamirštamu“, – sako jis.

Festivalį „Untold City“ rugpjūčio 27 d. uždarys Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ su didžiulio populiarumo sulaukusia programa „Poetai ateina“, kuri pirmą ir vienintelį kartą šiemet bus rodoma po atviru dangumi. „Poetai ateina“ atlikimas VU didžiajame kieme itin simboliškas, juk tik per arką nuo jo – M. K. Sarbievijaus kiemas, kuriame „gyvena“ poezija, o Lietuvos poetų eilės kasmet skamba tradicininio festivalio „Poezijos pavasaris“ uždarymo metu.

Temos:

Kultūra

Naujausi straipsniai