Pirmąją ponią vizitui į Japoniją papuošusi Jurgita Riasnojė: „Ne kasdien sulaukiu tokių klientų“

Jurgita Riasnojė ir Gitanas bei Diana Nausėdos/MIKITA ir R. Dačkaus nuotr.
Jurgita Riasnojė ir Gitanas bei Diana Nausėdos/MIKITA ir R. Dačkaus nuotr.
Beatričė Jurevičiūtė
Šaltinis: „Žmonės“
2019-12-28 15:04
AA

Kam savo stilių patiki pirmoji šalies ponia? Mados namų „Jurgita Riasnoje Fashion“ įkūrėja Jurgita Riasnojė (37) į šį klausimą jau gali atsakyti, mat Lietuvos Prezidento žmona Diana Nausėdienė netikėtai pravėrė jos salono duris.

Gal ir nereikėtų pernelyg stebėtis, kad visuomenė pirmosioms ponioms kartais skiria net kiek didesnį negu patiems prezidentams dėmesį. Ypač moterims knieti sužinoti, kur tokio rango ponios šukuojasi, kam patiki atlikti makiažą ar kurti drabužius. Vilniaus senamiestyje penkiolika metų Jurgitos puoselėjami mados namai šalies verslininkų žmonoms nebe naujiena, iš lūpų į lūpas einantis gandas apie nedidelį butiką neseniai pasiekė ir vasarą naujuoju šalies Prezidentu inauguruoto Gitano Nausėdos žmoną Dianą.

Pirmoji šalies ponia čia užsuko likus savaitei iki suplanuoto oficialaus vizito į Japoniją – ten pora dalyvavo naujojo Japonijos imperatoriaus Naruhito inauguracijos ceremonijoje. Šventiniam pobūviui skirtą įvaizdį Prezidento žmonai sukūrė Jurgita. „Tai buvo istorinis momentas tiek poniai Dianai, tiek man pačiai. Ne kasdien sulaukiu tokių klientų, nors esu pratusi prie reiklių ir savo vertę žinančių moterų. Tokios asmenybės verčia pasitempti, o iššūkiai padeda tobulėti, – įsitikinusi Jurgita. – Pirmasis išmėginimas mūsų laukė, kai per labai trumpą laiką turėjome pasiūti suknelę, atitinkančią ne tik Prezidento žmonos skonį, bet ir protokolą, – kad tinkamai sukurčiau modelį, daug skaičiau apie Japonijos kultūrą ir etiketą. Šalin metėme visus kitus darbus ir vos per kelias dienas įgyvendinome pageidavimus.“

Moterys drauge aptarė būsimo apdaro stilių ir dizainą, o medvilnės ir šilko audinį, puoštą žvyneliais, prezidentienė atsinešė pati. „Ponia Diana turi labai gerą skonį, išmano apie madą, apie audinius, todėl dirbti su tokiais žmonėmis paprasta. Ji ir pati daug prisidėjo kuriant suknelę, todėl šis šventinis apdaras – bendro darbo rezultatas. Visada esu už kuklius, detalių neperkrautus drabužius, su kuriais bet kokia proga jaučiamasi pataikius į dešimtuką.“

Visa mados namų komanda kartu suko galvas, kaip iš įstrižai kirpto audinio pasiūti įliemenuotą suknelę, kuri turėtų vos vieną matomą pagrindinę siūlę nugaroje: „Ir mums pavyko – prireikė tik kelių matavimų ir ponia Diana savo rankose jau laikė svarbiai progai skirtą suknelę. Smagiausia, kad atvykusi jos pasiimti ištarė: „Jurgita, o jūs nenorėtumėte dar sykį su manimi pasižiūrėti ir pasidžiaugti, kaip gražiai su šia suknele atrodau?!“ Tokios frazės glosto širdį ir tada supranti, kad stengeisi ne veltui.“ Kūrėja pati įsitikino, kad pirmoji ponia maloniai bendrauja, todėl dirbant neteko patirti nereikalingų emocijų: „Esu laiminga, kad turėjau progą susipažinti.“

Drauge jos aptarė ir svarbias vizito Japonijoje įvaizdžio detales: prie suknelės parinkti sidabro spalvos bateliai, plaukai tvarkingai susegti į kuodą, priderinti perlų auskarai. „Visgi svarbiausias asmuo šiame priėmime buvo Japonijos imperatorius su imperatoriene, todėl nustelbti juos savo įvaizdžiu būtų buvusi didelė nepagarba ir prastas tonas“, – paaiškino Jurgita.