Pirmadienis – geriausia diena!

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-06 11:04
Tikriausiai kiekvienas pajuntate: sekmadienio popietė ima slėgti. Artėja darbo diena. Savaitgalis baigiasi, ir jis nebuvo toks, kokio tikėjotės... Nieko keista, kad pirmadienis atrodo toks... pirmadieniškas.

Kiekvieną pirmadienį tūkstančiai socialinių tinklų vartotojų ima skųstis pirmąja savaitės diena: reikia anksti keltis, eiti į darbą, o smagaus savaitgalio, atrodo, nebuvo nė kvapo... Vis dėlto nesiūlome ieškoti kitos dienos, kuriai galėtumėte užkabinti „blogiausios savaitės dienos“ etiketę. Pirmadienis – tokia pat diena, kaip visos, tiesiog ji nuo seno įgijo ne kokią šlovę vien dėl savo pirmumo.

Taigi, kaip pamėgti pirmadienius?

1. Pabandykite pratęsti savaitgalį veikdami tai, ką įprastai darytumėte šeštadienį ir sekmadienį. Vieni žmonės mėgsta sportuoti, kad pažadintų kūną ir protą, kiti – išsiruošti pavakarieniauti mieste ar į kiną. „Daugelis iš mūsų gyvename dėl savaitgalių, nes tada galėsime pailsėti, pasimatyti su draugais, eiti apsipirkti ar gardžiai pavalgyti, – sako psichologė ir karjeros koučerė Denise Taylor. – Tačiau net jei pirmadienis – darbo diena, kam palikti geriausius dalykus savaitgaliui?“

2. Pirmadieniai atrodo nuobodūs, jei nemokate atsispirti rutinai, lydinčiai likusias keturias darbo dienas. Nors psichologai įprastai rekomenduoja pirmiausia imtis sunkiausių ir daugiausia laiko reikalaujančių užduočių, o paprasčiausias atidėti, pirmadieniais šią taisyklę pamirškite. Tegyvuoja šūkis: „Lengviausia – pirmiausia!“

3. Vienas patarimas sako: „Nepriimkite svarbių sprendimų remdamiesi trumpalaikėmis emocijomis.“ Ir jį ypač svarbu prisiminti pirmadienį. Tyrimai rodo, kad pirmadienis yra ta diena, kai žmonės yra labiausiai linkę išeiti iš darbo. Anot psichologų, tai gali būti susiję su tuo, kad šią dieną iš visų savaitės dienų jaučiamasi blogiausiai. Vis dėlto dauguma svarbių sprendimų dažniausiai gali palaukti iki antradienio. Verčiau susidėliokite dienotvarkę taip, kad pirmadienį galėtumėte imtis mėgstamos veiklos: lankyti baseiną, mokytis naujos kalbos, tobulinti kulinarinius įgūdžius kursuose.

4. Jei laikotės dietos (ar dar tik planuojate), pirmadienį trumpam apie ją pamirškite. Pasimėgaukite nuodėmės vertu desertu ar sočiais pietumis. Arba abiem kartu.

5. Sekmadienį paruoškite sąrašą darbų, kuriuos reikės atlikti pirmadienį: savaitgalį tiesiog paprasčiau galvoti, kai esate pailsėję, be to, tada ir jaučiatės pozityviau. Pirmadienį paprastai turite mažiau energijos, jaučiatės išsiblaškę ir rizikuojate pamiršti svarbius dalykus.

6. „Tyrimai rodo, kad nemaža dalis žmonių laukia savaitgalio tam, kad paišdykautų lovoje“, – sako Elizabeth Lombardo, knygos „Geriau negu nuostabu“ autorė. Vis dėlto tai klaida: tyrimas, kurį atliko Vakarų Škotijos universiteto mokslininkai, nustatė, kad seksas nuramina, sumažina streso hormonų kiekį ir gali padėti susidoroti su psichologiniu spaudimu mažiausiai savaitę. Vadinasi, seksas pirmadienį padaro bet kurią kitą savaitės dieną laimingą.

Puikaus pirmadienio!

Elaima.lt

Naujausi straipsniai