Pirmadienio vakarą Vilniuje surengtos metalo muzikos mišios - brandi publika ėjo iš proto

Koncerto akimirkos / Donato Klimo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-02-13 21:48
Pirmadienio vakaras – tarsi sunkiosios muzikos mišios: Vilniuje draskėsi visas metalo žvaigždynas -  „Kreator“, „Soilwork“, „Aborted“ ir „Sepultura“.

Žiemos festivalis „Siemens“ arenoje – „Roko naktys: Winter“ ledinį pirmadienio vakarą prasiskleidė visu šaunumu. Belgai „Aborted“ pradėjo vakarėlį kietu metalo sprintu, vėliau estafetę perėmė švedai „Soilwork“, pusę devynių vakaro ant scenos pasirodė legendinė brazilų grupė, kurią visi sutiko skanduotėmis „Se-pul-tu-ra!“, o nakties headlineriai šįkart – vokiečių žvaigždės „Kreator“.

Nuo vidurdienio bimbinėję po areną brazilai su vokiečiais keitėsi juokeliais. Visi atvyko į Lietuvą pačios geriausios nuotaikos, ir buvo aišku, kad šį vakarą jie užkurs metalo pirtį, kokios lietuviai seniai nusipelnė.

Tą pirmi įrodė metalo šaltinių krašto – Belgijos atstovai „Aborted“.

„Čia jums – ne koks sumautas Bieberis! Padarom triukšmo!“ – šūkavo vokalistas.

Azoto salvėse paskendo „Soilwork“, - daugelis susirino būtent dėl jų melodingo metalo.

Salėje dominavo 40-mečiai, savo komunikacijos agentūrų ir advokatų kostiumus iškeitę į juodus marškinėlius su mylimų grupių simbolika.

Publika jautėsi kaip normaliame festivalyje – nebūtina visų grupių klausytis salėje, gali valandėlę praleisti prie baro, kalbėdamasis su senu bičiuliu, ar smalsaudamas prie atributikos prekystalio.

VIP ložėje susirinko pramogų pasaulio veidai: Aleksandras Ivanauskas-Fara, Ričardas Laginauskas, Vitalis Kairiūkštis, Aidas Puklevičius, Marius Berenis-Tru, Linas Zareckas-Choras. Vyrų kompanijoje sunkiuoju metalu nuoširdžiai džiaugėsi Donalda Meiželytė. „Mano pirmas vyras dirbo metalo radijo stoty. Aš užmigdavau su tokia muzika. Tai yra jėga!“ – linksminosi Donalda.

Karštos linksmybės vyko ir parteryje: metalistai šoko savo firminį pogą, kiti mėgavosi mylimų grupių muzika plaikstydamiesi ilgais plaukais.

„Labai laukiau „Sepultura“, – jų vokalisto Derricko Greeno energija yra užmušanti. Jis pats – labai linksmas, maloniai bendraujantis žmogus. O „Kreator“ beveik galėčiau pavadinti kaimynais – jie iš Eseno, mano šeima Vokietijoje gyvena gretimame mieste. Tai yra muzikantai iš didžiosios raidės. Tikros legendos. Pamatyti juos bent kartą gyvenime daugiau nei verta. Man patinka „Roko naktys“ – tai yra festivalis su charakteriu. Ir tai, kad pirmadienio naktį jis subūrė tiek šios muzikos gerbėjų, yra geriausias įrodymas, kad Lietuvoje reikia tokių festivalių. Džiaugiuosi, kad Blėka juos nepailsdamas organizuoja“, – kalbėjo viešųjų ryšių specialistė Jurga Klimaitė-Riebling.

Jos mėgiama „Sepultura“ ant scenos triukšmavo su didžiausia aistra, D.Greenas, vilkėdamas „Sepulturos“ šortus, plakė savo didįjį būgną, pažadindamas visas sielas vientisam šėlsmui.

Vakaro kulminacijoje - tie, kurių turo dėka Lietuvoje ir atsirado „Roko naktys: Winter“ – grupė „Kreator“, šiuo metu Europoje pristatantys savo naujausią albumą „Gods of violence“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai