Pirmadienį paverskite geriausia diena!

Pirmadienis – gera diena
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-10 10:00
Pirmadienis daugeliui sunki diena: savaitgalis, kaip visada, prabėgo tik spragtelėjus pirštais, o štai ir vėl į darbą. Tačiau galima padaryti kai ką, kad pirmoji savaitės diena būtų linksmesnė, o gal netgi labai laukiama.

Turite laisvą valandą per pietus? Eikite susitikti su draugais, skirkite pasimatymą ar tiesiog pasivaikščiokite.

Identifikuokite problemą. Atsikėlėte ryte su mintimi, kad vėl atėjo nelemtasis pirmadienis? Paklauskite savęs, o kodėl jo taip nemėgstate, kas yra negerai? Laukia nemalonus pokalbis su viršininku, krūva darbų, nesutariate su bendradarbiais? Jei esate nepatenkinti savo darbu ir ne tik pirmadieniais, bet ir kasryt į jį einate su kančia, gal vertėtų pagalvoti apie kitą?

Įtraukite savaitgalinę veiklą. Turite laisvą valandą per pietus? Eikite susitikti su draugais, skirkite pasimatymą ar tiesiog pasivaikščiokite. Ką nors atpalaiduojančio nuveikite ir po darbo: užsisakykite masažą, manikiūrą ar kitą procedūrą, kuri leis pasilepinti. Jei darysite kažką, kas yra malonu ir kam skiriate laiko tik savaitgaliais, pirmadienis bus kur kas mielesnis.

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Apsirenkite kažką naujo. Kaip sakoma, jei nesijaučiate itin pakilios nuotaikos, tai bent pasistenkite atrodyti gerai. Kartais drabužiai turi stebuklingą galią pagerinti nuotaiką. Net koks nors įdomus aksesuaras ar miela garderobo detalė gali priversti jaustis pasiruošusiems pirmadieniui, o tai suteiks džiaugsmo pradėti dar vieną įdomią savaitę.

Palepinkite save skaniu maistu. Kartais mūsų nepasitenkinimas pirmadieniu kyla dėl monotoniškumo, kad po atpalaiduojančio savaitgalio vėl laukia nuobodi savaitė. Bet juk jūs esate savo gyvenimo šeimininkai ir galite daryti viską, kad jis nebūtų nuobodus. Nesvarbu, ar tai pusryčiai, pietūs ar užkandis, pirmadienį paragaukite ko nors naujo. Įprastai save lepiname savaitgaliais, o jei įpročius šiek tiek pakeistumėte, pirmadienis galėtų būti ta diena, kai leisite sau suvalgyti kažką skanaus, gal net neragauto. Tai išties yra dalykas, dėl kurio galima laukti pirmadienių.

TAIP PAT SKAITYKITE Pirmadienio rytas daugelį išmuša iš vėžių. Kaip nepasiduoti stresui?

Padarykite mažą nuodėmę. Visi pasižadėjimai dažniausiai vykdomi nuo pirmadienio (atsisakyti saldumynų, pradėti bėgioti ir pan.). Jei po savaitgalio dar esate apsnūdę, nebūtina savęs versti daryti to, ko nenorite. Galbūt pasižadėjimą galima nukelti antradieniui?..

Kontroliuokite emocijas. Rytiečiai mano, kad mūsų mintys ir emocijos virsta ligomis. Ką galvojame, taip ir jaučiamės. Jei pirmadienio rytą burbėsite, nesišypsosite, būsite pikti ant savęs ir viso pasaulio, ne tik jūs blogai jausitės, bet ir aplinkinius užkrėsite neigiamomis emocijomis. O pozityvumas, geros emocijos ne tik patiems, bet ir aplinkiniams suteiks džiaugsmo. Tai gal geriau nusišypsokite iš pat pirmadienio?

Pradžiuginkite ką nors. Jei pramogų niekas nepasiūlo, jų sugalvokite patys. Sukurkite tradiciją kiekvieną pirmadienį ką nors nudžiuginti: nupirkite bendradarbiui puodelį kavos, pasakykite gerą žodį nepažįstamajam. Kiekvieną pirmadienį daryti vis skirtingus dalykus, pradžiuginančius kitus žmones. Išsikelkite sau smagių iššūkių ir pamatysite, kaip patys tapsite laimingesni. Beje, stenkitės tai padaryti ryte, kad puikių emocijų turėtumėte visai likusiai dienai ar net savaitei.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Pirmadieniui ruoškitės penktadienį. Pirmadienis išties gali būti stresą kelianti diena. Tačiau jei kiekvieną penktadienį susiplanuosite pirmadienio darbus, o gal mažytę dalį jų net atliksite, bent pirmadienio rytas bus kur kas geresnis. Beje, pasistenkite imtis tų darbų, kurie nemalonūs, kad tik pirmadienį būtų mažiau streso. Tad šį penktadienį turėkite tai omenyje!

Pirmadienis visiems prasideda vienodai. Tačiau bet kokiu atveju, tai nuostabi diena. Jūs esate verti jaustis laimingi, dėkingi ir praleisti puikią dieną. Tereikia šiek tiek pakeisti požiūrį.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai