Pirmą kartą šalies istorijoje lietuvė barmenė pateko į stipriausių pasaulio barmenų trejetuką

Neringos sutiktuvės / Niklavs Kotovičs nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-05 10:54
Kasmet organizuojamuose barmenų čempionatuose norinčių dalyvauti netrūksta. Pirmą kartą šalies istorijoje nugalėtoja tapo mergina, laurus nuskynusi dar ir pasauliniame barmenų čempionate „Jameson Barrelmen‘s Homecoming 2019” – Neringa Morkūnaitė (24) užėmė garbingą 3-ąją vietą.
Būtent toks nacionalinis barmenų čempionatas Lietuvoje organizuotas pirmą kartą, o jame iš viso dalyvavo 13 barmenų, iš skirtingų šalies miestų. Čempionato metu reikėjo paruošti kokteilį, reprezentuojantį Lietuvą. Nugalėjo Vilniaus barą „Sanatorija“ atstovavusi N. Morkūnaitė, iškovojusi teisę vykti į pasaulines barmenų varžytuves „Jameson Barrelmen‘s Homecoming 2019“ Airijoje. Ten Neringa aplenkė konkurentus iš 28 pasaulio šalių ir į Lietuvą parvežė 3-iosios vietos laimėjimą. O tai – vienas didžiausių pasiekimų šaliai, tokio pobūdžio varžytuvėse – lietuviai barmenai pasauliniuose čempionatuose prieš tai dalyvavę tik sykį. Iš viso savo šalių nacionalinėse atrankose dalyvavo daugiau kaip 1100 barmenų.

Neringa su baro „Sanatorija“ kolektyvu / Niklavs Kotovičs nuotr.
Neringa su baro „Sanatorija“ kolektyvu / Niklavs Kotovičs nuotr.

N. Morkūnaitė pasakoja, kad iš pradžių mintis įsidarbinti barmene kilo dėl galimybės derinti dienines studijas universitete ir vakarinį darbą bare. Tačiau net ir sėkmingai baigusi komunikaciją ir kūrybines industrijas Mykolo Romerio universitete, su mylima veikla neatsisveikino: „Studentiškas darbas virto į rimtą užsiėmimą, – nusišypso N. Morkūnaitė. – Ir ateityje neketinu trauktis iš barų verslo. Galbūt stovėti prie baro amžinai ir neteks, tačiau būtų puiku įgytas žinias universitete panaudoti barų kultūroje.“ Neringa nenusivylė ir tuo, kad už garbingai pasiektą trečiąją vieta čempionate, jo organizatoriai neskyrė jokio prizo: „Tokios taisyklės. Apdovanojimas atitenka tik pirmosios vietos laimėtojui“.

Neringos sutiktuvės / Niklavs Kotovičs nuotr.
Neringos sutiktuvės / Niklavs Kotovičs nuotr.

Airijoje vykusiame trijų turų ir kompleksinių rungčių čempionate, kuriame daug ką lėmė greitis ir žinios, Neringa aplenkė konkurentus iš tokių valstybių kaip Japonija, Australija, Kanada, Kinija, Izraelis ir kt., ir šitaip įrodė, kad šįmet ji verta būti tarp trijų stipriausių barmenų pasaulyje. Užsienyje vykusio barmenų čempionato tema buvo „From Farm to Glass“ – viename iš etapų dalyviai turėjo patys ūkyje rasti ir pritaikyti ingredientus kokteiliams. Ne paskutinėje vietoje buvo ir gebėjimas sparčiai suktis prie baro – kiekvienas turėjo parodyti, kaip greitai moka ruošti kokteilius.

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai