Pirmą kartą oro balionu skridęs Žydrūnas Savickas: „Nusileidome ekstremaliai, bet nesusižeidėme“

Žydrūnas Savickas / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Kristina Kučinskaitė
Publikuota: 2020-09-05 12:29
Stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas (45) pirmą kartą išmėgino neįprastą transporto priemonę – karšto oro balioną. Pasimėgauti skyrdžiu ir Birštono apylinkių kraštovaizdžiu jis ryžosi ypatingu metu – iki sekmadienio Nemuno kilpų regioniniame parke įsikūrusiame kurorte vyksta XXVIII Lietuvos karšto oro balionų čempionatas.

„Čia susirenka geriausi mūsų šalies pilotai, todėl žinojau, kad viskas bus gerai“, – sakė sportininkas.

Jis prisipažino dažnai pagalvodavęs apie tai, kad reikėtų pačiam patirti tuos įspūdžius, kuriais dalijasi skridusieji oro balionu.

„Geru oru virš mano namų dangų dažnai nuspalvina oro balionai. Stebėti juos tikrai malonu. Maniau, kad skrydžiai būna gana ekstremalūs, bet mano skrydžio metu buvo ramu, puiki panorama. Ypač kai aplink matai dešimtis „plaukiančių“ kupolų“, – sakė Ž.Savickas.

Ore jis su kompanija išbuvo apie 40 minučių.

„Tiesa, nusileidome kiek ekstremaliau – krepšys dėl per didelio vėjo nukrito. Bet nesusižeidėme, tik gavome papildomai adrenalino“, – sakė Ž.Savickas.

Žydrūnas Savickas / Asmeninio albumo nuotr.
Žydrūnas Savickas / Asmeninio albumo nuotr.

Galiūnas, kaip ir kiti pirmą kartą skridusieji, pagal oreivių tradicijas buvo pakrikštytas bei gavo tai liudijantį diplomą.

Ž.Savickas su šypsena patikino, kad, jei tik reikėtų, oro balioną pakeltų vienas, be pagalbos. „Esu atkėlęs ir gerokai sunkesnių daiktų“, – sakė sportininkas, pagerinęs daugiau nei 50 pasaulio rekordų.

Žydrūnas Savickas / Asmeninio albumo nuotr.
Žydrūnas Savickas / Asmeninio albumo nuotr.

Varžosi 20 oro balionų

Rugsėjo 3-6 d. Birštone varžosi 20 oro balionų komandų su stipriausiais pilotais iš Lietuvos ir Latvijos. Oreiviai varžosi dėl tiksliausio piloto titulo, atlikdami įvairaus sudėtingumo užduotis. Paprastai karšto oro balionų renginiai Birštone vykdavo birželio mėnesį. 

Balionus išvysti danguje galima apie 7 val. ryte ir apie 18 val. vakare. Esant palankioms oro sąlygoms, iš viso čempionate numatyti 6 varžybiniai skrydžiai.

„Per paskutinius tris dešimtmečius Lietuvos karšto oro balionų čempionatai buvo organizuojami Vilniuje, Kaune, Alytuje, Utenoje bei kituose Lietuvos miestuose. Gaila, kad sportininkai iš užsienio valstybių neturėjo galimybės atvykti į čempionatą dėl „Covid 19“. Visgi šiame čempionate dalyvaja pilotė iš Latvijos. Džiaugiamės galimybe pasivaržyti bent tarp Lietuvos komandų, oreiviai turu puikią galimybę patobulinti savo skraidymo įgūdžius“, – teigia oreivių klubo „Audenis“ prezidentas Žydrūnas Kazlauskas.

Po vakarinių skrydžių visi kviečiami stebėti šviečiančią oreivių eiseną Birštono gatvėse.

Naujausi straipsniai