Pirmą kartą Lietuvoje koncertavusi egzotiškoji atlikėja Ayo publiką užbūrė nuoširdumu ir romantiškomis dainomis

Ayo / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-30 20:39
Viena įdomiausių, įvairius muzikos stilius savo kūryboje derinanti atlikėja Ayo penktadienį pirmą kartą koncertavo Lietuvoje. 2006 metais išgarsėjusi atlikėja iš Prancūzijos Vilniaus kongresų rūmuose pristatė ketvirtąjį studijinį albumą „Ticket to the World“.

Šiame albume Ayo pirmą kartą įrašė dainas repo stiliumi, o jį įkvėpė visuomenės problemos ir ydos, tačiau jame išliko atlikėjos nuoširdumas ir atlikimo elegancija.

Užgesus šviesoms, scenoje pasirodė atlikėja Ayo. Ji vilkėjo žemę siekiančią vasarišką suknelę ir užgrojo gitara. Netrukus prie jos prisidėjo ir kiti nariai – bosistas ir pianistas.

Pirmoji albumo daina – folkroko stiliumi skambanti „Fire“ – nusako viso albumo nuotaiką. Tai – aksominė revoliucija, įkvėpta aistros ir galingų emocijų. Atliekant šią dainą nebuvo apsieita be techninių trikdžių, tačiau Ayo neprarado gero ūpo ir juokavo. „Turbūt šis pastatas yra gan senas ir jame koncertavo ne vienas atlikėjas ar grupė. Čia turbūt yra daug dvasių, o gal joms nepatiko mūsų pirma daina“, - juokėsi prancūzė.

Dauguma atlikėjos dainų buvo anglų kalba, tačiau pasitaikydavo ir prancūziškų intarpų. Ayo vylėsi, kad susirinkusieji supranta jos gimtąją kalbą.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Pasiklausyti atlikėjos penktadienio vakarą susirinko beveik pilna Kongresų salė. Klausytojai po kiekvienos dainos apdovanodavo atlikėją griausmingais plojimais ir šūksniais. Pasimėgauti lyriškomis dainomis taip pat susirinko nemažai porelių, kurios skambant Ayos dainos mielai glaudėsi vienas prie kito.

Šiame sostinės publikai pristatytame albume tarp šešiolikos dainų skambėjo kartu su grupės „Citizen Cope“ vokalistų Clarence'u Greenwoodu įrašyta daina „Justice“, antroji dainos „Fire“ versija su prancūzų reperiu Youssoupha, savitu stiliumi perdainuota Bobby Ebbo daina „Sunny“ ir 2013 m. iš naujo atrasto Sixto Rodriguezo kūrinys „I Wonder“.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Apie atlikėją

Joy Olasunmibo Ogunmakin gimė netoli Kelno, Vokietijoje romės ir nigeriečio šeimoje. Ji pasirinko pseudonimą Ayo, jorubų kalba reiškiantį džiaugsmą, nors pačiai atlikėjai augant teko išgyventi daug skaudžių akimirkų: motinos priklausomybė nuo heroino, tėvų skyrybos, vaikų globos namai ir skirtingos globėjų šeimos. Ayo daugialypė kilmė ir tėvo didžėjaus turima įspūdinga plokštelių kolekcija suformavo savitą atlikėjos stilių, kuriame susilieja soul, afrofolk, džiazo, ritmenbliuzo, regio, repo stiliaus muzika. Pati atlikėja savo kūrybos stilių apibūdina regg-afro-folk.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Ayo muzikuoti pradėjo dar vaikystėje – būdama šešerių grojo smuiku, vėliau pianinu. Pati išmoko groti gitara ir niekur nesimokė dainavimo – tai jai pavyko savaime. Ji išgarsėjo 2006 m., išleidusi pirmąjį albumą „Joyful“, kuris dukart tapo platininiu Prancūzijoje ir Lenkijoje, auksiniu Šveicarijoje, Italijoje ir Graikijoje. Vėliau atlikėja išleido dar du albumus, iš viso ji yra pardavusi daugiau nei pusantro milijono albumų kopijų keturiasdešimtyje šalių. Nors vėliau išleisti albumai sulaukė mažiau sėkmės nei debiutinis, dainininkė nenusiminė, nes niekada negalvoja apie komercinę sėkmę, jai svarbiausia pati muzika:

„Muzika – mano aistra. Dainos – mano terapija. Muzika turi galių – ji gydo žmones, suteikia jiems jėgų ir tikėjimo, tai dieviškas įrankis, tai mano religija. Aš negalvoju apie komercinę jos pusę – tai žudo aistrą. Kiekvienas įrašas man yra sėkmingas ir aš jaučiuosi labai laiminga, kad yra žmonių, kurie perka mano albumus ir ateina į mano koncertus. Tai yra palaima, o visa kita – priedas.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai