Pirmą kartą istorijoje turkų serialas pripažintas pasauliniu mastu – pelnė „Emmy“

"Kara Sevda" serialas / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-22 11:50
„Emmy“ apdovanojimų ceremonijoje Turkijos serialas „Amžina meilė“ (Kara Sevda) pripažintas geriausia metų telenovele.

Apdovanojimą skyrė Tarptautinė televizijos ir meno akademija, kuri jau 45-ąjį kartą išdalijo tarptautinius „Emmy“ apdovanojimus, skirtus geriausiems tarptautiniams televizijos projektams.

Ceremonijoje Niujorke „Emmy“ apdovanojimą atsiėmė „Amžinos meilės“ režisierė Hilal Saral, scenaristė Burcu Görgün Toptaş ir prodiuserinės kompanijos generalinis direktorius Kerem Çatay.

Kompanijos „Ay Yapım“ sukurtas serialas tapo pirmąja turkiška telenovele, laimėjusia prestižinį pasaulinį apdovanojimą.

„Amžina meilė“ telenovelės kategorijoje įveikė kanadiečių serialą „30 Vies: Isabelle Cousineau“ ir brazilų serialus „Totalmente Demais“ ir „Velho Chico“.

Turkiškas serialas spėjo išpopuliarėti pasaulyje, jis buvo transliuotas daugiau nei 60 šalių, tarp jų Lietuvoje. Su kompanija „Ay Yapım“ nuolat bendradarbiaujanti LNK televizija jį labai sėkmingai rodė nuo šių metų vasario. Kitąmet serialą kartos TV1 televizija.

Turkijoje 74 serijų telenovelė startavo 2015-ųjų spalį ir buvo rodoma iki 2017-ųjų birželio.

„Amžinos meilės“ istorija paprasta — už teisybę kaunasi išskirti įsimylėjėliai. Bet reikėtų labai pasistengti, norint rasti kitą tokį jautrų ir mielą serialą. Du studentai susipažįsta paprastame autobuse. Jis – vargšas inžinierius, įsimylėjęs merginą iš pirmo žvilgsnio, o ji – turtinga dailininkė, tapanti jo akis. Jie nori kuo skubiau susituokti. Daug kas jiems trukdo, bet jie pasirengę kovoti už savo meilę.

Šis serialas buvo ypatingas dėl iki pat sielos gelmių sukrečiančios ir neįtikėtinos meilės. Dėl scenų, kurias nori peržiūrėti juokiantis ar verkiant. Dėl pagrindinių herojų. Dėl nenuspėjamo siužeto, kuris neleidžia liūdėti. Dėl pavydėtinos kokybės. „Amžina meilė“ dar prieš „Emmy“ apdovanojimą buvo laikomas vienu geriausių Turkijos serialų.

Pagrindinio herojaus Kemalio vaidmenį atliekantis gražuolis aktorius Burakas Özçivitas Lietuvos žiūrovams buvo puikiai pažįstamas iš dramos „Čiauškutė“, o pagrindinė serialo aktorė Neslihan Atagül – pripažinta gražuolė, savo karjerą pradėjo būdama vos trylikos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai