Pinigai gadina ir vaikus?

Berniukas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-12-14 12:00
Kad pinigai keičia žmonių elgesį, emocijas ir kitus žmogiškuosius parametrus, niekam ne naujiena. Tačiau kaip rodo psichologinės studijos, ypač šie pokyčiai išryškėja, jei pinigų perteklius jaučiamas nuo vaikystės.

Pasiturinčių šeimų vaikai prasčiau pažįsta kitų žmonių emocijas ir mažiau linkę užjausti. Kalifornijos universiteto (JAV) psichologai palygino vaikų iš skirtingos materialinės padėties šeimų empatijos laipsnį. Vaikų buvo prašoma papasakoti, ką jaučia žmogus, pavaizduotas vienoje ar kitoje nuotraukoje. Pasirodo, kuo prasčiau šeima gyvena, tuo vaikai geriau interpretuoja žmonių emocijas.

Psichologų nuomone, mažiau pasiturinčių socialinių sluoksnių atstovai kasdieniame gyvenime kur kas labiau priklausomi nuo gebėjimo bendradarbiauti su aplinkiniais žmonėmis. Jie privalo dalytis daugeliu dalykų ir atsižvelgti į svetimus norus, todėl jų jautrumas svetimoms emocijoms ir gebėjimai jas pažinti išvystyti daug geriau. Stengdamiesi suteikti vaikui visa, kas geriausia, tėvai užmiršta išsaugoti gebėjimą užjausti.

Naujausi straipsniai