Pilnametystės sulaukusio orkestro vadovas Donatas Katkus savo 18-ojo gimtadienio proga dovanų yra gavęs keptos vištos

Donatas Katkus / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vasario 17-ąją šventiniame koncerte sostnės Šv. Kotrynos bažnyčioje Šv. Kristoforo kamerinis orkestras sutiko savo 18-ąjį gimtadienį.

Kaip prieš renginį portalui Žmonės.lt sakė orkestro vadovas Donatas Katkus, visą dieną pakilią nuotaiką juto tiek jis, tiek muzikantai. „Sulaukėme pilnametystės, tapome visiškai protingi, atsirado savimonė, mes nebekvaili ir darome viską, kas priklauso aštuoniolikos. Esame labai jauni ir mums baisiai visko norisi. Širdyje visi mes tokie“, – kalbėjo jis.

Anot jo, gimtadienio koncerto išskirtinumas tas, kad visi orkestro nariai taps solistais. „Visi gros solo, tuo mūsų orkestras yra absoliučiai unikalus. Mūsų orkestre nėra darbo ir tarnystės dirigentui, nėra orkestrantų nužeminimo, kiekvienas turi artistines ambicijas, muzikines pažiūras, kurias per šventinį renginį ir parodys“, – sakė D.Katkus. Pats jis vakaro metu ketino sudiriguoti tik keletą kūrinių.

Pilnametystės dovana – mamos kepta višta

69-erių maestro prisiminė ir savo 18-ąjį gimtadienį, kurį šventė 1960-ųjų rugsėjį. „Gerai pamenu tą dieną, jau buvau antro kurso Lietuvos valstybinės konservatorijos studentas. Labai šauniai atšventėme, atvažiavo mano mama iš Kauno, atvežė keptos vištos... Puiki dovana. Mūsų kambarys susirinko, suvalgėme tą vištą ir labai džiaugėmės, nereikėjo eiti gaudyti balandžių“, – pasakodamas juokėsi D.Katkus.

Jo teigimu, tais laikais jis nepriklausė triukšmingų vakaruškų mėgėjams. „Mes labai norėjome mokytis, daugiau mokydavomės nei švęsdavome, bet darydavome konservatorijos šokių vakarus, vykdavo programos. Ten ir pasišokdavom, ir alaus išgerdavom“, – su šypsena prisiminė Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas.

Skaitykite daugiau