Pietų Korėjos filmui „Parazitas“ – dar vienas didžiulis įvertinimas

Šiemetinis „Oskarų“ favoritas – juodoji komedija „Parazitas“, pasakojanti apie neturtingą šeimą, sukurpiančią planą, kaip apgaule išbristi iš skurdo, – virs TV serialu.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-10 18:48
Geriausiu šių metų filmu „Oskaruose“ pripažinta Pietų Korėjos drama „Parazitas“ ir toliau laužo visus standartus. Neseniai juosta sumušė dar vieną rekordą – tapo daugiausiai uždirbusiu užsienietišku filmu Jungtinėje Karalystėje.

Nuo vasario 7 d., kuomet „Parazitas“ buvo pradėtas rodyti Didžiojoje Britanijoje, filmas į kino teatrų kasas jau atnešė beveik 12 mln. eurų. Nuo 2014 metų daugiausiai uždirbusio užsienio filmo titulas priklausė Melo Gibsono juostai „Kristaus kančia“.

Per 92-ąjį kartą vykusią „Oskarų“ teikimo ceremoniją į istoriją filmas pateko kaip pirmasis filmas užsienio kalba (Pietų Korėja), laimėjęs pagrindinį vakaro apdovanojimą. Be „Oskaro“ statulėlės neliko ir juostos režisierius Bong Joo-ho. Jis pripažintas geriausiu režisieriumi.

Kadras iš filmo „Parazitas“
Kadras iš filmo „Parazitas“

Iš viso filmas pelnė keturis „Oskarus“ ir Bong Joon-ho ⎯ dabar turbūt dažniausiai linksniuojamas pasaulio režisierius. Apie jį išgirdo net ir tie, kurie mažai domėjosi kinu.

Filme „Parazitas“ pasakojama apie ankštame rūsyje gyvenančią Ki-taeko šeimą. Ši, nors ir tvirta kaip kumštis, gyvena nepakeliamame skurde, o jų ateitis atrodo miglota. Kitame miesto gale verslininko Parko šeima nieko nestokodama gyvena prabangioje viloje. Dėl laimingo atsitiktinumo vyriausiasis Ki-taeko sūnus gauna privataus Parko dukros mokytojo darbą, o jo artimiesiems akimirksniu gimsta savanaudiškas planas, kaip išbristi iš skurdo. Nesustabdoma įvykių grandinė dviejų šeimų likimus supins negrįžtamai.

Primename, kad Lietuvos žiūrovai juostą jau netrukus galės pamatyti festivalio „Kino pavasaris“ metu.

Temos:

Kinas Aktualu

Naujausi straipsniai