Pierce'as Brosnanas: „Džeimsui Bondui metas tapti juodaodžiu arba gėjumi“

Pierce'as Brosnanas
Šaltinis: BNS
AA

Naujame filme apie Džeimsą Bondą agentas 007 galėtų būti juodaodis arba gėjus, sako šio vaidmens veteranas Pierce'as Brosnanas (62 m.).

„Žinoma. Kodėl gi ne?“ – žurnalas vyrams „Details“ citavo aktoriais atsakymą į klausimą, ar jis galėtų suvaidinti Bondą gėjų.

Tačiau Pierce'as Brosnanas pridūrė abejojantis, ar bondiados filmų prodiuserė Barbara Broccoli kada nors leis pavaizduoti Bondą gėjumi.

„Tai tikrai būtų įdomu pamatyti, – sakė jis. – Pradėkime nuo to, kad Džeimsu Bondu taptų didis juodaodis aktorius. Idrisas Elba neabejotinai pasižymi tinkamomis fizinėmis savybėmis, charizma, įtaigumu.“

Pierce'as Brosnanas ir Sophie Marceau filme „Viso pasaulio negana“ (1999 m.)

42 metų Idrisas Elba laikomas pagrindiniu pretendentu pakeisti Danielį Craigą, kuris elegantiškąjį britų agentą vaidino pastaruosius 10 metų.

Pierce'as Brosnanas vaidino Džeimsą Bondą filmuose „Auksinė akis“ („Goldeneye“), „Rytojus niekada nemiršta“ („Tomorrow Never Dies“), „Viso pasaulio negana“ („The World is Not Enough“) ir „Pasveikink mirtį kitą dieną“ („Die Another Day“).

Pierce'as Brosnanas ir Sophie Marceau filme „Viso pasaulio negana“ (1999 m.)

Jo komentarai buvo paskelbti praėjus penkiems mėnesiams po to, kai kitas buvęs agento 007 vaidmens atlikėjas Rogeris Moore'as išprovokavo kritikos bangą socialiniuose tinkluose, kai užsiminė, kad renkant naują Bondą vaidinsiantį aktorių turėtų būtų atsižvelgiama į jo tautybę.

Prancūzijos savaitraštis „Paris Match“ citavo Rogerio Moore'o žodžius: „Nors Džeimsą yra vadinęs škotas, velsietis ir airis, manau, kad jis turėtų būti grynas anglas. Visa kita – įdomi idėja, bet nereali.“

Pierce'as Brosnanas ir Sophie Marceau filme „Viso pasaulio negana“ (1999 m.)

Tačiau 87 metų Rogeris Moore'as, kuris vaidino agentą 007 septyniuose filmuose, išleistuose 1973–1985 metais, vėliau aiškino, kad jo žodžiai buvo klaidingai perteikti interviu vertime.

„Interviu, kurį daviau „Paris Match“, perša mintį, jog pasakiau kažką rasistiška apie Idrisą Elbą. Tai tiesiog netiesa“, – Rogeris Moore'as rašė savo „Twitter“ žinutėje.

„Žurnalistas paklausia, „Ar Bondas turėtų būti anglas?“, tu sutinki, o tuomet esi cituojamas neva tai pasakęs apie Idrisą Elbą; tai yra ištraukta iš konteksto“, – aiškino jis.

Pierce'as Brosnanas ir Sophie Marceau filme „Viso pasaulio negana“ (1999 m.)

Londone gimusio Idriso Elbos tėvas yra kilęs iš Siera Leonės, o motina – iš Ganos. Iki šiol jis labiausiai pagarsėjo vaidindamas buvusį Pietų Afrikos Respublikos prezidentą Nelsoną Mandelą biografiniame filme „Mandela: ilgas kelias į laisvę“ („Mandela: Long Walk to Freedom“).

Rašytojo Iano Flemingo romanuose apie Džeimsą Bondą sakoma, kad slaptasis agentas yra škoto ir šveicarės sūnus, didžiąją dalį vaikystės praleidęs ne Britanijoje. Išgalvotas herojus esą tapo našlaičiu būdamas 11 metų ir gyveno su savo teta pietryčių Anglijoje, o išsilavinimą įgijo Edinburge.

Dvidešimt ketvirtas bondiados filmas „Spectre“ (22 nuotr.)
+16

Skaitykite daugiau