Picasso šedevrai „Sotheby's“ aukcione nupirkti už 108,9 mln. dolerių

„Sotheby's“ aukcione parduoti Picasso šedevrai / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-10-24 14:20
Vienuolika Pablo Picasso šedevrų šeštadienį „Sotheby's“ aukcione Las Vegase buvo nupirkti už 108,9 mln. dolerių (93,6 mln. eurų).

Meno kūriniai parduoti savo meno kolekcija garsėjančiame viešbutyje ir kazino „Bellagio“, prieš 140-ąsias ispanų dailininko gimimo metines.

Kompanijos „MGM Resort“ parduotos kolekcijos karūna buvo „Moteris raudonai oranžine berete“ (Femme au beret rouge-orange) – vienas paskutinių dailininko sukurtų Marie-Therese Walter portretų. Jųdviejų romanas užsimezgė, kai jai buvo 17 metų; Marie-Therese įkvėpė daugelį garsiausių P.Picasso darbų.

Šis paveikslas buvo parduotas už kone 40,5 mln. dolerių, nors pradinė numatoma kaina buvo 20–30 mln. dolerių.

„Sotheby's“ aukcione parduoti Picasso šedevrai / „Scanpix“ nuotr.
„Sotheby's“ aukcione parduoti Picasso šedevrai / „Scanpix“ nuotr.

„1938 metų sausį nutapytas jo mylimos mūzos Marie-Therese Walter portretas yra tarp vainikuojančių vieno iš... produktyviausių Picasso periodų pasiekimų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė „Sotheby's“.

Taip pat parduoti du garsūs dailininko paskutinių gyvenimo metų portretai. „Vyras ir vaikas“ (Homme et enfant) nupirktas už 24,4 mln. dolerių, o „Vyro biustas“ (Buste d'homme) – už 9,5 mln. dolerių. Pastarasis paveikslas nupirktas pigiau nei už numatytą pradinę 10 mln. dolerių kainą.

Tarp kitų parduotų kūrinių yra keramikos darbų, piešinių ant popieriaus, natiurmortų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai