Pianistė I.Dūdaitė tautiečiams siūlo unikalų projektą: „Nėra to blogo, kas neišeitų į gera“

Ieva Dūdaitė-Radžiūnė
Autorius: Angelė Digaitytė
Publikuota: 2020-12-02 18:02
Dėl išplitusios koronavirusinės infekcijos paskelbtos pandemijos netekome daugelio mums įprastais buvusių dalykų – nebegalime lankytis koncertuose, su draugais susitikti kalėdinėse mugėse išgerti karšto vyno, pasilinksminti, kartu palydėti senuosius metus. Šis prieššventinis laikotarpis yra kitoks. Bet nenusiminkime!

Nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Dabar turime daugiau laiko paskaityti gerą knygą, pažiūrėti kartu su šeimos nariais kokį filmą ar įgyvendinti savo seniai puoselėtą svajonę, pavyzdžiui, pradėti tapyti ar pagaliau išmokti groti pianinu. Nieko nėra neįmanomo, juolab šiais laikais, kai internete galima rasti visko.

Lietuvę pianistę Ievą Dūdaitę-Radžiūnę, apie kurią „Vokietijos lietuvis“ jau rašė ir kurios veiklą toliau susidomėjęs seka, karantinas ir nuotolinės galimybės įkvėpė plėsti mūsų ribas ir pasiūlyti viso pasaulio lietuviams unikaliausią paketą – grojimo pianinu pradžiamokslio videopamokas.  Nieko panašaus Lietuvoje dar nėra niekas pasiūlęs.

Ieva Dūdaitė-Radžiūnė
Ieva Dūdaitė-Radžiūnė

Mokytis groti galima sau patogiu metu, pasirinktoje vietoje, pagal asmeninius dažnumo ir kartojimo poreikius. Juk grojimas pianinu – tai ne tik meditacija, svajonė, terapija, išėjimas iš komforto zonos ar hobis – įrodyta, jog grojant atsinaujina ir stiprėja neurologinės jungtys, taip pat gerėja atmintis, koncentracija, mažėja tikimybė susirgti demensija, alzheimeriu ir kitomis ligomis. Taigi tai puiki priemonė prieš senėjimą. Bet svarbiausia, jog grojimas – tai ramybės ir tobulėjimo šaltinis, ko šiais jautriais laikais taip stinga.

Ieva Dūdaitė-Radžiūnė
Ieva Dūdaitė-Radžiūnė

Pianino pradžiamokslis – tai septyni 25-30 minučių ilgio pamokų videoįrašai. Tai ir teorinė dalis, ir praktinė užduotis grojant pianinu – nesvarbu, esančiu namuose ar pas draugus, ar kur kultūros centre, bibliotekoje. Visai videopamokai prireiks maždaug valandos.  Pradžiamokslis supažindins ir išmokys įvadinių grojimo subtilybių.

Šio unikalaus projekto autorė Ieva pati labai džiaugiasi šiuo savo sumanymu: „Tikrai labai rekomenduoju, iš viso trys su puse valandos paties nektaro, kaip startuoti nuo visiško nulio ar atgaminti kažkada turėtas žinias. Jei atvirai, tiek širdies ir žinių įdėjau, jog pati savo vaiką groti pianinu mokyti pradėčiau būtent su šiuo pradžiamoksliu. Bus ir daug papildomos teorinės, audio bei videomedžiagos.“

Pati pianistė I.Dūdaitė-Radžiūnė muzikos mokytis pradėjo būdama šešerių metų, vėliau, sulaukusi septyniolikos, kibo į rimtus mokslus tarptautinio bakalaureato koledže Triesto mieste, Italijoje. Po to baigė dvi bakalauro ir dvi magistro studijas Olandijoje. Be fortepijono studijų, gabi mergina įgijo Europos ekonomikos ir politikos bei menų administravimo specialybes. Pastarosios studijos jai padėjo vėliau, kai teko būti savo pačios vadybininke. Vokietijoje, prestižinėje Karlsrūhės konservatorijoje, I.Dūdaitė-Radžiūnė pabaigė modernios muzikos magistrantūros studijų programą.

Ieva Dūdaitė-Radžiūnė
Ieva Dūdaitė-Radžiūnė

Šiemet I.Dūdaitė-Radžiūnė su debiutiniu albumu „Tiersen Meets Chopin“ buvo nominuota dviejose kategorijose – jaunojo atlikėjo ir solinio įrašo – geriausių klasikinės muzikos atstovų naujai Vokietijoje prestižinei premijai „OPUS CLASSIC 2020“, atsidūrusi tarp 450 geriausių Vokietijos 2020 metų instrumentalistų, dainininkų, dirigentų, kompozitorių.

Po vienuolikos svetur praleistų metų I.Dūdaitė-Radžiūnė grįžo gyventi į Lietuvą. Kovo 28-ąją, per pirmąjį karantiną, ištekėjusi pianistė su vyru apsistojo  Vilniuje. Muzikė turi savo klasę sostinėje, kuria naujas programas, planuoja išleisti ir antrąjį kompaktinį diską, tik dar derina repertuarą.  

Temos:
Muzika

Naujausi straipsniai