Pianistė Eglė Andrejevaitė: „Gera dalintis mokinių atliekamos muzikos kuriamu stebuklu“

Šventinis koncertas / Monikos Dombrauskytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-23 12:36
„Kokia graži melodija“ – pasigirdo garbaus amžiaus klausytojo balsas. Tuo metu 25-erių Kristupas pirmą kartą gyvenime viešai grojo vieną mėgstamiausių savo kūrinių – japonų kompozitoriaus Joe Hisaishi muziką iš kino filmo „Laputa: dangaus pilis“. (Laputa: Castle in the Sky).

Fortepijono studijos „TonArt“ pianistai – neprofesionalai Kalėdų šventes pradėjo dalindamiesi savo atliekama muzika su tais, kurie negali patys nueiti į koncertą. Net septyni suaugusieji „TonArt“ studijos mokiniai prieš didžiąsias metų šventes rado laiko repeticijoms ir gruodžio 21 dieną skyrė savo atliekamą fortepijono muziką reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ gyventojams ir jų artimiesiems. 

Šventinis koncertas / Monikos Dombrauskytės nuotr.
Šventinis koncertas / Monikos Dombrauskytės nuotr.

„Studijos bendruomenėje gimė šūkis – muzika priklauso visiems. Todėl kviečiame dalintis gyva muzika su tais, kurie turi mažiau galimybių ją girdėti. Kalėdos – stebuklų metas, todėl norime jais dalintis. Kad ir akimirką džiaugsmo dovanoti tiems, kurie kartais jo stokoja kasdienybėje“, – mintimis po koncerto reabilitacijos centre dalijosi jo sumanytoja ir fortepijono studijos „TonArt“ įkūrėja pianistė Eglė Andrejevaitė.

Chemiko, advokatės, vadybininko, finansų srities eksperto, kineziterapeutės ir specialiųjų poreikių vaikų mokytojos atliekami skambėjo J.S. Bacho, L. van Beethoveno, F. Schuberto, E. Griego ir šiuolaikinių kino kompozitorių kūriniai.

Šventinis koncertas / Monikos Dombrauskytės nuotr.
Šventinis koncertas / Monikos Dombrauskytės nuotr.
2018-ųjų metų pradžioje įsikūrusi fortepijono studija „TonArt“ yra pirmoji Lietuvoje studija skirta tik suaugusiems – neprofesionalams mokiniams, norintiems išmokti groti fortepijonu arba patobulinti esamus įgūdžius. Studijos bendruomenė jau spėjo aktyviai įsilieti į tarpkultūrinį šalies gyvenimą: suaugusieji mokiniai surengė viešą koncertą Vilniuje, White Piano Hall salėje, taip pat koncertavo Jungtinės Karalystės ambasadoje vykusiame DofELietuva programos renginyje. Šių metų spalio 21 d., MOdernaus meno muziejaus (MO) atidarymo festivalyje Vilniuje „TonArt“ mokytojų ir mokinių komanda kartu vedė muzikos užsiėmimus suaugusiems.
Žmonės.lt
Temos:
Muzika

Naujausi straipsniai