Pianistas Petras Geniušas kaltinamas padaręs avariją ir iš jos pabėgęs

Petras Geniušas su advoakate teisme / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2012-03-14 10:26
Trečiadienį teismas Vilniuje atvertė bylą, kurioje garsus pianistas Petras Geniušas kaltinamas sukėlęs nedidelę avariją ir pasišalinęs iš įvykio vietos. Už tai muzikui gresia bauda iki 4 000 litų ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas iki 5 metų.

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas trečiadienį atvertė administracinio teisės pažeidimo (ATP) bylą, kurioje garsus pianistas Petras Geniušas kaltinamas pagal du ATP kodekso straipsnius. Vairuotojas įtariamas ne tik neseniai sostinėje padaręs avariją, kurios metu apgadino savo ir svetimą automobilį, bet ir pasišalinęs iš įvykio vietos.

Bylos duomenimis, sausio 9 d. apie 19 val. sostinės centre, Arsenalo gatvėje, P.Geniušo vairuojamas automobilis „Lexus“ rikiavosi iš vienos eismo juostos į kitą, kurioje tuo metu važiavo visureigis „Toyota RAV4“. Mašinos susidūrė, „Lexus“ nuvažiavo toliau.

P.Geniušui dabar gresia bauda iki 4 000 litų ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas iki 5 metų.

„Tiesiog nesijaučiu kaltas“, – trečiadienį teisme portalui 15min.lt sakė pianistas.

Jei muzikas sutiktų su Vilniaus kelių policijos valdybos pareigūnų surašytu ATP protokolu, jo bylą buvo galima išnagrinėti per keliolika minučių. Tačiau pianistas nusiteikęs ryžtingai. Jis pasisamdė privačią advokatę ir yra pasiryžęs teisme įrodyti, kad administracinėn atsakomybėn ir traukiamas nepagrįstai.

Trečiadienį teisme advokatė paprašė bylos kol kas nenagrinėti, o į kitą posėdį iškviesti būrį liudytojų, tarp jų – kitą transporto priemonę vairavusią vilnietę bei du policijos pareigūnus, atvykusius forminti smulkios avarijos. Pianisto gynėja minėjo, kad galimai P.Geniušo apgadintas automobilis dabar jau suremontuotas, todėl svarbu, kad patruliai galėtų papasakoti, kokius matė transporto priemonių apgadinimus įvykio vietoje. Byloje esantys duomenys apie mašinos nubrozdinimus teisininkei kelia abejonių.

Bylos nagrinėjime paskelbta mėnesio pertrauka. Kol dėl avarijos vyksta ginčas, P.Geniušui yra išduotas laikinas vairuotojo pažymėjimas.

Jei muzikas bus pripažintas kaltu dėl pažeidimų, minimali sankcija yra 3 000 litų bauda ir teisės vairuoti atėmimas trejiems metams. Tiesa, neretai teismai menininkams būna atlaidūs. Pavyzdžiui, dainininko Česlovo Gabalio teismas pasigailėjo, aktorių Arūną Storpirštį nubaudė švelniai, o fotomenininko Mariaus Jovaišos bylą apskritai grąžino policijai (žr. susijusius straipsnius).

Kaip žinoma, penkiasdešimtmetis P.Geniušas yra pristatomas kaip pianistas, meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą. Jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais. Be nuolatinės koncertinės veiklos Lietuvoje, P.Geniušas yra pelnęs tarptautinį pripažinimą savo pasirodymais virš dvidešimtyje šalių ir garsiausiose pasaulio koncertų salėse

15min.lt

Naujausi straipsniai