Petro Dimšos nuo Pravieniškių kolonijos neišgelbėjęs advokatas: „Senukui – stresas“

Aktoriaus Petro Dimšos teismas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2016-04-15 19:24
Penktadienį aktorius Petras Dimša atvežtas į Pravieniškių pataisos namus, kur turi atlikti bausmę už avariją, per kurią pražudė dviratininką. Jo advokatu iki pat Aukščiausiojo Teismo dirbęs teisininkas Jonas Skruzdys sako padaręs viską, kas numatyta įstatymuose, o dabar tegalintis užjausti į nelaisvę patekusį senyvą žmogų.

Advokatas Jonas Skruzdys portalui Žmonės.lt penktadienį patvirtino, kad buvęs jo ginamasis P.Dimša nuo šio penktadienio pateko į pataisos namus Pravieniškėse.

Garsusis 77 metų aktorius galutiniu nuosprendžiu ir pasiųstas atlikti 6 metų nelaisvės bausmės už tai, kad 2013 metų liepos 17 dieną sostinės Oslo gatvėje neblaivus vairavo „VW Polo“ ir nubloškė į stulpą dviračiu sostinės Oslo gatve važiavusį 24 metų dailininką Šarūną Surblį, kuris ligoninėje mirė.

„Ką pajėgiau, ką galėjau, įstatymų numatyta tvarka, aš padariau. Bet Aukščiausiasis Teismas pasakė savo nuomonę, ir ginčytis nebeliko su kuo. Temidės nuomonė tokia, o kitaip bylą galės įvertinti nebent istorikai“, – Žmonės.lt kalbėjo J.Skruzdys.

Patyręs teisininkas sakė galintis buvusį savo klientą dabar tik žmogiškai užjausti: „Jam jau greitai 80 metų, o teko eiti į kalėjimą. Aišku, kad senukui – stresas.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Advokatas prasitarė, kad visą laiką kategoriškai ir nuosekliai savo kaltę dėl avarijos neigęs P.Dimša net po galutinio ir neskundžiamo LAT nuosprendžio buvo nusiteikęs nenuleisti rankų ir ieškoti teisybės Europos teismuose. „Jis galvojo ten kreiptis, bet aš atsisakiau. Aš savo darbą jau baigiau“, – teigė buvęs gynėjas.

J.Skruzdys neslėpė, kad yra siūlęs P.Dimšai kaip klientui laikytis kitokios taktikos – pripažinus dėl avarijos kaltę ir atgailaujant, bausmė neabejotinai būtų mažesnė. Tačiau „Giminių“ ir kitų serialų žvaigždė savo asmeninėje, realioje dramoje buvo neperkalbamas.

P.Dimša ne sykį yra sakęs, kad atsižvelgiant į jo amžių, teisėjų sprendimas siųsti jį atlikti realios laisvės atėmimo bausmės tarsi prilygsta mirties nuosprendžiui. Tačiau duomenų, kad nuteistasis dėl savo sveikatos būklės negalėtų būti laikomas Pravieniškių atvirojoje kolonijoje, bent šiuo metu nėra.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai