Peticija internete: iš Mildos Bartašiūnaitės siūloma atimti Lietuvos pilietybę

Milda Bartašiūnaitė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-11-18 14:43
Internetiniame peticijų portale pasirodė siūlymas atimti iš sekso ekspertės Mildos Bartašiūnaitės Lietuvos pilietybę. Ant šios peticijos pasirašyti gali visi, pritariantys siūlymui, o surinkus reikiamą parašų skaičių peticija gali būti įteikta atsakingai valdžios institucijai.

Peticija dėl M.Bartašiūnaitės pilietybės atėmimo sukurta antradienį, ją pasirašyti galima iki kitų metų balandžio 3-iosios. 

Siūlymas motyvuojamas remiantis įstatymais, konkrečiai – Pilietybės įstatymo 24 straipsnio 4 punktu. Pagal jį, Lietuvos Respublikos pilietybės netenkama, jeigu Lietuvos Respublikos pilietis tarnauja kitos valstybės tarnyboje neturėdamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimo.

Anot peticijos autoriaus, M.Bartašiūnaitės elgesys viešojoje erdvėje byloja, kad žinoma moteris gali tarnauti svetimai valstybei. 

„Tokių priemonių siūloma imtis atsižvelgiant į p. Bartašiūnaitės-Rudalevičienės pasisakymus viešojoje erdvėje (TV laidose, spaudoje, facebook socialiniame tinkle), iš kurių yra akivaizdu, jog p. Bartašiūnaitės-Rudalevičienės tikslas yra žeminti Lietuvos Respubliką, teigiant, jog Lietuvos Respublikos okupacija buvo teisėta, o žmonės geriau gyveno SSRS okupacijos laikotarpiu, skatinti Lietuvos Respublikos piliečių nusistatymą prieš taikos siekį Ukrainoje, skleisti dezinformaciją apie Lietuvos Respublikos sąjungininkus, aukštinti Rusijos Federacijos, Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos ir kitų nedemokratinių valstybių vadovus ir valdymo sistemas, taip siekiant destabilizuoti padėtį Lietuvos Respublikoje, o tai akivaizdžiai tarnauja kitų valstybių interesams“, – teigia peticijos kūrėjai. 

Tuo tarpu pati M.Bartašiūnaitė tokius siūlymus vertina ironiškai. „Situacija galiu pavadinti labai paprastai – debiliška durnistano situacija. Kitoks žodis net neateina į galvą“, – Žmonės.lt juokdamasi sakė M.Bartašiūnaitė.

Pasak jos, tai tiesiog absurdiška situacija. „Situacija Lietuvoje yra tokia, kad jeigu tu nepalaikai Amerikos invazijos, tu automatiškai tampi Rusijos agentu. Čia tas pats, kas skelbti peticiją dėl, kad, tarkim Kubilius pasakė, jog ateiviai žemę puola. Rinkime tuomet parašus, kad jį reikia uždaryti į psichiatrinę ligoninę“, – kvatojo ji.

Žmonės.lt klausia skaitytojų: ar ketinate pasirašyti šią peticiją? Nuomonę pareikškite komentaruose. 

BTV nuotr.
BTV nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai