Peržengtos ribos: fotografuotis nenorėjusią septynmetę Suri Cruise paparacas išvadino kale

Suri Cruise / „All Over Press“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-07-15 17:40
JAV sukrėtė nesuvokiamas paparaco išpuolis prieš septynerių metų aktorių Tomo Cruise'o ir Katie Holmes dukrą Suri – nuo paparacų bandanti pasislėpti mergaitė buvo išvadinta kale, rašo „Huffington Post“.

Praėjusią savaitę Katie Holmes su dukra Suri ir dar viena mažamete mergaite, kurios tapatybė nežinoma, bandė prasibrauti pro paparacų minią iki automobilio, laukiančių jų prie viešbučio įėjimo. Kiekvienas Suri judesys buvo fiksuojamas fotokamera. Mergaitei akivaizdžiai nepatiko būti fotografuojamai paparacų ir ji ne kartą prašė liautis tai daryti. Kai Suri prieš įlipdama į automobilį pasakė fotografams, kad jie eitų šalin, vienas susierzinęs paparacas išvadino ją vaikpalaike. Kiti paparacai jį bandė sudrausminti, tačiau jis nė kiek nepaisė jų ir pridėjo dar vieną epitetą – mažametę Suri pavadino dar ir kale.

Suri Cruise paparacai persekioja nuo pat gimimo. Kol dar buvo visai maža, Suri dažnai būdavo nufotografuojama besišypsanti ir linksma, tačiau šiek tiek paaugusi nuo paparacų ji stengiasi slėptis užsidengdama veidą drabužiais ar žaislais. Mažametė ne kartą yra prašiusi paparacų liautis ją fotografavus.

Paskatino diskusiją dėl vaikų teisių JAV

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po šio paparaco išpuolio prieš Suri Cruise iš naujo užvirė diskusija dėl vaikų teisių JAV – ar gali mažamečiai būti fotografuojami vien dėl to, kad jų tėvai – garsūs žmonės?

Anksčiau šiais metais paparacų elgesiu su įsūniu Louisu skundėsi ir 48-erių aktorė Sandra Bullock. „Mes (garsūs žmonės – red. past.) esame suaugę žmonės, mes suprantame šio žaidimo taisykles – bet nesakau, kad man patinka būti fotografuojamai. Tačiau aš instinktyviai užmetu ką nors ant Louiso galvos – jam nepatinka paparacai. Ir kai jis pažiūri į paparacus nepatenkintu žvilgsniu, jie supyksta, kad jis su šypsena veide nepapozuoja nuotraukoms, ir sako man: jis toks piktas vaikas. Man belieka atrėžti: jis piktas tik kai jūs esate aplinkui“, – žurnale „Parade“ pasakojo Sandra Bullock.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Penkerių metų dukrą Nahlą auginanti ir šiuo metu antro vaiko besilaukianti aktorė Halle Berry aktyviai siekia, kad JAV būtų sugriežtinti įstatymai ir prieš vaikus fotografuojančius paparacus būtų galima imtis teisinių priemonių. „Mano dukra nenori eiti į mokyklą, nes žino, kad prie mokyklos ją stebi nepažįstami vyrai. Aš turiu šaukti jiems: ji dar vaikas, palikite mano vaiką ramybėje. Vos įsėdame į mašiną, mano dukra pradeda kūkčioti ir klausia, ar tie vyrai nieko mums nepadarys“, – vienoje konferencijoje dėl griežtinamų įstatymų paparacų atžvilgiu kalbėjo 46-erių Halle Berry.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dainininkė Pink, auginanti dvejų metų dukrą Willow, taip pat įsitikinusi, kad JAV nepakankamai griežti įstatymai, saugantys vaikų teises. „Kodėl JAV yra vienintelė šalis pasaulyje, kurioje paparacai gali pelnytis iš kūdikių, mažamečių ir paauglių nuotraukų? Kodėl tai atrodo priimtina ir legalu?“ – retoriškai klausė dainininkė, siūlanti tokiose nuotraukose, kur yra ir garsenybių vaikai, jų veidus užtušuoti. Dukros Willow pirmąsias nuotraukas 33-ejų Pink pardavė žurnalui tam, kad jos šeimos nepersekiotų paparacai, siekdami pirmieji nufotografuoti mergaitę.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tris vaikus su vyru Benu Afflecku auginanti aktorė Jennifer Garner nesidžiaugia, kad jos vaikai nuolat fotografuojami, tačiau ir nesistengia iš to daryti problemos. Aktorė „Us Today“ yra sakiusi, kad stengiasi išlikti rami, kai paparacai pripuola prie jos su vaikais kai jie žaidžia parke ar apsipirkinėja turguje. „Viduje aš širstu, tačiau išorėje stengiuosi atrodyti rami. Atiduočiau bet ką, kad tik mano vaikai nebūtų fotografuojami ir man nereikėtų dėl to nervintis, – sakė 41-erių Jennifer Garner. – Bet aš susitaikiau su tuo. Suprantu, kokia esu laiminga turėdama tokį gyvenimą, kokį turiu. Juk mano vaikai yra sveiki, ir jie nesuka galvos dėl paparacų, nes to nedarome ir mes su vyru.“ Kai kurios garsenybės, pavyzdžiui, Julia Roberts ar Katherine Heigl, pasirinko išsikraustyti iš Los Andželo kur nors, kur nėra tiek daug paparacų. Tačiau Jennifer Garner šeimai tai neatrodo geriausias sprendimas, nes tada ji arba jos vyras būtų priversti rečiau būti namuose dėl darbo. „Geriausias sprendimas yra tam neeikvoti savo energijos, – įsitikinusi Jennifer. – Reikia skirti dėmesį tam, kas svarbu. Paparacai mums nėra svarbūs, todėl mūsų gyvenimas yra puikus.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai