Peršalimas ir gripas: kaip juos atskirti?

Peršalimas / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-10-16 15:46
Paprastas peršalimas ir gripas turi tiek daug panašių požymių, kad neretai ganėtinai sunku juos atskirti, tačiau tai padaryti itin svarbu, kad galėtumėte tinkamai šias ligas išsigydyti, juolab jei tai darote savarankiškai.

Tiesa, kad peršalti galite bet kurio sezono metu – tiek pavasarį, tiek vasarą, tiek rudenį, bet dažniausiai, žinoma, peršalimas užpuola žiemą.  Gripas – sezoninė, užkrečiama virusinė liga, kurią kasmet sukelia vis kitas gripo virusas, puolantis tik rudenį arba šalčiausiu metų laiku, kuomet prasideda gripo sezonas, trunkantis maždaug nuo spalio mėnesio iki pat balandžio ar net gegužės.

Taip pat skaitykite: Saldūs gydymo ypatumai. Testuojame medų!

Peršalimas pasireiškia užsikišusia nosimi, kartais čiauduliu, ašarojimu, gerklės, galvos skausmu, „šlapiu“ kosuliu, bendru kūno silpnumu. Simptomai pasirodyti gali praėjus net keletui dienų po užsikrėtimo ir vystytis pamažu, tęstis maždaug 1–2 savaites.

Gripo pradžia yra labai staigi ir stipri, dažnas net gali pasakyti valandą, kada ji užklupo. Šiai ligai būdingas didelis bendras kūno silpnumas, kurį dažniauiai sukelia stipriai pakilusi temperatūra, galinti užsitęsti iki kelių savaičių, taip pat daug stipresni galvos, akių obuolių ir krūtinės skausmai. Užklupus gripui sloga ar čiaudulys kamuoja tik itin retais atvejais.

Taip pat skaitykite: Naminiai ledinukai ir kiti būdai išvengti kosulio

Gripas itin pavojingas vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ar žmonėms, sergantiems įvairiomis kvėpavimo takų ligomis ar turintiems alergijų. Ilgai negydomas jis gali sukelti dar rimtesnių sveikatos sutrikimų. Dažniausios komplikacijos: virusinis plaučių uždegimas, vidurinės ausies uždegimas (otitas), širdies raumens uždegimas (miokarditas), galvos smegenų dangalų, galvos smegenų uždegimas (encefalitas, meningitas) ar raumenų uždegimas.

Gripo ir peršalimo simptomų skirtumai

Simptomai Peršalimas Gripas
Temperatūra retai maždaug 37–38 laipsnių temperatūra nenukrinta 3–4 dienas
Šaltkrėtis nebūdingas kamuoja maždaug 50 proc. gripu užsikrėtusių žmonių
Raumenų skausmai nebūdingi, tačiau jei atsiranda, būna labai silpni labai būdingi ir dažnai būna ganėtinai stiprūs
Galvos skausmai nebūdingi dažniausiai būdingi ir labai staigiai atsiranda
Jėgų netekimas, silpnumas būdingi, tačiau simptomai ilgai netrunka labai būdingi, kartais visiškai dingsta jėgos net 3–4 savaitėms
Kosulys būdingas, dažnai atsiranda skreplių dažniausiai kosulys būna sausas ir gali trukti net 3–4 savaites
Čiaudulys ir užsikišusi nosis labai būdingas, dažniausiai sloga trunka maždaug savaitę kartais būdingi
Gerklės skausmas labai būdingas kartais būdingas
Diskomfortas krūtinės srityje kartais būdingas, bet nebūna labai stiprus labai būdingas, neretai jaučiamas stiprus krūtinės skausmas
Pykinimas ir viduriavimas visiškai nebūdingas nelabai būdingas, jei ir pasitaiko, tai tik vaikams

Šaltinis: webmd.com.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai