Pergalės „Lietuvos balse“ siekianti Meidė – apie pokalbius su medžiais, meilę žmogui be veido ir Harį Poterį

Meidė Šlamaitė / LNK ir soc. tinklų nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2021-03-10 19:07
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ finalistė Meidė Šlamaitė (18) nuo vaikystės mėgo išsiskirti iš minios. Jai patiko mistiškos būtybės, legendomis apipinti pasakojimai. Sulaukusi 15-iolikos jaunoji atlikėja visai paniro į fantastikos pasaulį, todėl ir dabar, jei lipa ant scenos, ją supančių, kitiems nematomų būtybių ji paprašo pagalbos. „Net meilė mano gyvenime atrodo kitaip. Turiu susikūrusi tobulą asmenybę, idealą. Jį pranokti eiliniams vaikinams sunku“, – intriguoja Meidė.

Sekmadienį vyksiančiam „Lietuvos balso“  finalui besiruošianti Meidė portalą Žmonės.lt tikina, jog šiuo metu jos viduje džiaugsmingos emocijos sumišusios su nerimu. Jauna mergina baiminasi, kad didžiausia svajonė laimėti gali ir netapti realybe.

„Anksčiau dažnai prisigalvodavau, kad žmonėms aš nepatinku, o po šio projekto sulaukiu tiek daug palaikymo, jog netikėtai sudrebu: o kas, jei man nepavyks? Žinoma, noriu nebebijoti, ir kad toji lemtingoji diena greičiau ateitų“ – atvirauja Meidė.

Pasak jos, kompleksai dėl išvaizdos vis dar sunkiai išgujami ir kartais atrodo, kad ji – nepakankamai talentinga.

Meidė Šlamaitė / LNK nuotr.
Meidė Šlamaitė / LNK nuotr.

„Prieš lipdama į sceną aš dažnai išsidrebu. Į rankas paėmus mikrofoną, jaučiu, baimė dingsta, pasiduodu muzikai ir liekame tik dviese. Ta muzika tarsi į mane įlenda. Šiuo metu iš aplinkinių sulaukiu didžiulio postūmio, į mane sudėtų vilčių, tad nieko nuvilti nesinori“, – Žmonės.lt sako Meidė.

Į rankas paėmus mikrofoną, jaučiu, baimė dingsta, pasiduodu muzikai ir liekame tik dviese

Anksčiau svajojusi studijuoti muzikiniame teatre, tauragietė pastaruoju metu vis galvoja apie pertrauką po mokslų. Meidė – dvyliktokė. Su šypsena ji sako, jog labiausiai iš visų dalykų mokykloje patinka dailė ir matematika. „Pastarosios aš gerai nesuprantu, tačiau ši pamoka mane traukia. Kas liečia dailę –  dažnai piešiu. Piešiniais ar dainomis save lengviau išreiškiu, dėlioju mintis. Kalbėti man – sudėtingiau“, – pasakoja M.Šlamaitė.

Meidė Šlamaitė / Soc. tinklų nuotr.
Meidė Šlamaitė / Soc. tinklų nuotr.

Nuo žinučių „užlūžo“ senas telefonas

Netikėtai aplankęs dėmesys Meidei – malonus, tačiau per įnirtingas repeticijas ir pamokas jai šiuo metu sunku surasti laisvą minutę. Anksčiau svajojusios apie studijas Meidės galvoje – atostogos. O ir atsakinėti į žinutes gerbėjams Meidė ne visuomet suspėja. Juokiasi, kad nosies ji tikrai neriečia, tiesiog senas telefonas kartais užstringa.

„Paskutiniu metu galvoju, kaip noriu pabūti su savimi, pailsėti. Mano kūnas ir mintys po mokyklos baigimo reikalauja pertraukos. Jei laimėsiu „Lietuvos balsą“ – man atsivers tos durys, apie kurias svajojau. Padarysiu mažytę pertrauką, tačiau jos metu, jei pasiseks, tikrai galiausiai realizuosiu savo svajonę įrašyti solinį albumą“, – sako ji.

Meidė Šlamaitė – „Opera“:

Meidės unikalumas stebina ne vieną. Jauna mergina iš aplinkinių sulaukia vis daugiau dėmesio, ir jei kol kas jos niekas gatvėje dar nesusitabdė, tai atpažįstančių padaugėjo.

„Turiu tokį seną telefoną, kuris dabar nuo žinučių tik sulėtėjo, visai „užlūžo“. Na, o praeiviai kartais pabaksnoja pirštais. Kai einu gatve įsidėjusi ausines, vis pajaučiu, kad vienas ar kitas žmogus pamato, atpažįsta. Jaučiuosi stebima“, – šypteli Meidė.

Mamos siūtomis suknelėmis ir makiažu per pasirodymus dėmesį prikaustanti mergina kasdieną stengiasi į savo stilių įpūsti mistinių detalių. „Žinoma, lygiai taip pat, kaip rodo per televiziją, aš nevaikštau, bet dažnai patinka pabrėžti savitumą“, – neslepia ji.

Meidė vadovaujasi kadaise perskaityta fraze: renkis taip, kaip paskutinę savo gyvenimo žemėje dieną ir įsivaizduok, kad su tais drabužiais tuomet praleisi amžinybę.

„Vis stengiuosi pasirūpinti, kad apranga būtų patogi, na, jei tą amžinybę tokiais pačiais drabužiais pasipuošus reikėtų vaikščioti. Žinoma, jei mirčiau scenoje, būčiau su unikalia suknele“, – savo pamąstymais dalijasi Meidė.

Jei mirčiau scenoje, būčiau pasipuošusi unikalia suknele

Meidė neslepia, kad jos išskirtinumas – tikriausiai įgimtas. 

„Mane visuomet traukdavo mistinės būtybės, anksčiau pamačiusi filmą su drakonu, net suspurdėdavau, tokie įdomūs tie padarai atrodydavo. Magija nuo ankstyvų dienų patiko. Iki šiol be galo džiaugiuosi būdama gamtoje, vis įsivaizduoju, kad kalbuosi su medžiais, o iš žemės bet kada gali išlįsti trolis ir su manimi pasisveikinti“, – Žmonės.lt sako Meidė.

Meidė Šlamaitė / Soc. tinklų nuotr.
Meidė Šlamaitė / Soc. tinklų nuotr.

Nors Anksčiau tetos ir dėdės Meidei kartas nuo karto pakartodavo, jog savo keistumą ir realybės matymą kitaip ši išaugs, bet mergina sako dėl to niekada diskomforto nejutusi. Priešingai – Meidei norėjosi matyti tikrovę savotiškai, jos matymas kitu kampu merginos niekada netrikdė.

„Galbūt aš realybės prisibijojau, todėl susikūriau savo pasaulį“, – teigia ji.

Meidė Šlamaitė – „Without Me“:

Mokykloje ne visi suprato 

Ne kartą Meidė liko nesuprasta savo bendraamžių mokykloje. Tiesa, pati jų elgesio patyčiomis nevadina. „Šis žodis – kiek per aštrus, jis turi labai neigiamą prasmę. Aš savo mokykloje nebuvau kaip kiti, tačiau manęs niekas tikrai nestumdė. Pamenu, su bendraamžiais vieną dieną būdavome draugai, o kitą dieną man kažką ne taip atsakius per pamoką, jie mane jau mokydavo, kad reikėtų mažiau dainuoti. Tai tą išgyvenimą aš laikyčiau daugiau pamokymais ir kartkartėmis patraukimu per dantį.

Aš pati įsivariau sau ne vieną kompleksą. Vis nagrinėdavau  atspindį veidrodyje ir galvodvau, kad trūksta grožio, esu ne tokia žavi, kaip kitos mergaitės. Turėjau tarpelį tarp dantų, dėl kurio taip pat nesijaučiau gerai. Vaikinai kartais dėl jo prasivardžiuodavo“, – atvirauja Meidė.

Meidė Šlamaitė / Soc. tinklų nuotr.
Meidė Šlamaitė / Soc. tinklų nuotr.

Paklausta apie romantiškus santykius, ji teigia, kad visi vaikinai – toli nuo jos pačios susikurto idealo, todėl su kažkuo puoselėti santykius jai šiuo metu atrodo neįmanoma.

Man patikdavo vaikino iliuzija

„Nesu turėjusi vaikino. Kas liečia visas simpatijas, tai dažniausiai susidurdavau su keistu reiškiniu – man patikdavo vaikino iliuzija. Galvoje nešiojausi asmenybę, kurią uždėdavau, „pamatuodavau“ kitam žmogui. Taigi, įsimylėdavau fantaziją.

Netrukus, supratau, jog ne vaikinai man patinka, o asmuo, kurį susikūriau. Kažkada, kai buvau mažesnė, sapnavau žmogų be veido. Iki dabar nežinau, tai – mergina ar vaikinas. Sapno detalių aš jau ryškiai nematau, bet pamenu tuomet aplankiusi jausmą, jog pasąmonėje man labai patiko su tuo beveidžiu bendrauti. Ėmiau ir perkėliau susapnuotą asmenybę į savo galvą. Dažnai šnekėdavomės. Dabar žinau, kad įsimylėjau kažką, ko nesu gyvenime sutikusi. Gal jis neegzistuoja, tačiau, ką reiškią mylėti, aš žinau. Būtent todėl puikiai sugebu perteikti dainas apie meilę“, – sako Meidė.

Meidė Šlamaitė / LNK nuotr.
Meidė Šlamaitė / LNK nuotr.

Gautą prizą išleistų kelionei į Hario Poterio pasaulį

Meidė apie laimėjimą vis nedrąsiai pasvajoja ir jau žino, kur išleistų piniginį prizą. Pirmiausia – skirtų pinigų muzikiniams planams, o tada jau ir kitus troškimus įgyvendintų.

„Jei jau taip nutiktų, kad visi norai virstų realybe, aplankyčiau Londone esantį Hario Poterio pasaulį. Esu didžiulė jo gerbėja. Girdėjau, kad ten labai įdomu, galima prisiliesti prie mylimų veikėjų.

Mano šeima – ne iš tų, kurios dažnai keliauja, tačiau šį kartą gal aplankytume kokią šalį. Aš pati labai norėčiau paviešėti Japonijoje ar Kinijoje. Na, o jei dar daugiau slaptų norų atskleisti – vis pastebiu tokią specialią planšetę su pieštuku. Net nežinau, kaip ji vadinasi, bet be galo norėčiau tokią turėti, kad galėčiau kurti į valias“, – savo svajones išduoda atlikėja.

Meidė sako, kad maža ji norėjo sudainuoti dainą su grupe „Thundertale“, dabar dar ir su Aiste Smilgevičiūte bei grupe „Skylė“ mielai atliktų kūrinį, na, o su savo mokytoja Monique ji taipogi tikisi kada užlipti ant scenos. 

„Mano mokytojos – nuostabi asmenybė, be galo ja žaviuosi. Toks šiltas, geras žmogus“, – sako Meidė.

Naujausi straipsniai