Per plauką nuo pergalės „Šuolyje“ likęs Aleksandras Kazakevičius: „Tikrai ne Eglė buvo verčiausia nugalėti“

Didysis „Šuolio“ superfinalas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Birutė Šarakojytė
Publikuota: 2014-03-18 07:31
„Eglė tikrai ne geriausius šuolius rodė, neabejotinai buvo vertesnių ir geresnių už ją dalyvių“, – praėjus dienai po „Šuolio“ finalo portalui Žmonės.lt sakė Aleksandras Kazakevičius. Tiek prieš finalą, tiek po jo virė diskusijos: kuris gi dalyvis – Aleksandras Kazakevičius ar Eglė Straleckaitė – labiau vertas pergalės, mat jie abu viso šou metu buvo ir komisijos, ir žiūrovų favoritai.

Surinkusi daugiausia žiūrovų balsų pirmąją vietą ir 50 tūkst. litų prizą iškovojo šokėja E.Straleckaitė, A.Kazakevičius liko antras.

„Ji laimėjo būtent dėl žmonių palaikymo, bet tikrai ne dėl savo šuolių. Žmonės turbūt nesupranta šuolių sudėtingumo, nes tie, kurie suprato, jos nepalaikė. Ir iš teisėjų jautėsi neobjektyvumas – jeigu šoka Indrė – duoda vienus balus, jeigu Eglė – jau kitus, daug didesnius, nors daro tą patį šuolį“, – portalui Žmonės.lt sakė superfinale antras likęs A.Kazakevičius.

Kalbėdamas apie savo pagrindinę konkurentę finale – Eglę Straleckaitę – olimpietis buvo įsitikinęs, kad mergina, nors ir stengėsi, visgi nebuvo verta pergalės. Jo nuomone, Indrė Burlinskaitė buvo profesionalesnė šuolininkė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Eglė tikrai ne geriausius šuolius rodė, neabejotinai buvo vertesnių ir geresnių už ją dalyvių. Kad ir Indrė, kuri net nepateko į penketuką, o tiek stengėsi, ir jos šuoliai buvo geresni. Jeigu nekalbame apie vyrus, o tik apie moteris, tai palyginus Eglės ir Indrės šuolius juk viskas matėsi...“ – savo nuomonę dėstė A.Kazakevičius.

Paklaustas, kam, be savęs, skirtų pirmąsias tris vietas, Aleksandras jas išvardijo ilgai negalvojęs. Be to, jis įsitikinęs, kad nors abi merginos finalininkės ir stengėsi, laimėtoju turėjo būti vienas iš stipriosios lyties atstovų.

„Apskritai, užsienyje šį projektą laimi tik vyrai, o pas mus Lietuvoje išėjo atvirkščiai – kaip visada... Nesakau, kad Eglė neverta penketuko – į jį tai tikrai turėjo patekti. Į trejetuką geriausių, mano nuomone, turėjo patekti Cololo, Meškauskas ir Indrė. Jie visi labai stengėsi, o Cololo pagal savo sudėjimą tai išvis nustebino šuoliais“, – pridūrė  jis.

Neslepia apmaudo

Ir nors žiūrovų sprendimu E.Straleckaitė buvo absoliuti laimėtoja, mat beveik 20 tūkstančių balsų aplenkė A.Kazakevičių, sportininkas neslepia – turėjęs viltį nugalėti ir šiandien dar jaučia apmaudą.

„Nuotaika dabar nelabai gera, bet praeis laiko ir pasimirš. Buvau arti tikslo, labai stengiausi. Treneriai irgi buvo sakę, kad parodžiau šios sporto šakos grožį. Juk jeigu visi būtume darę tik kritimus, be jokių salto – ar būtų buvę į ką žiūrėti?“ – svarstė jis, ne kartą pagirtas už sudėtingus šuolius.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Vis dėlto, nors ir nelaimėjęs, A.Kazakevičius pasidžiaugė, kad turėjo galimybę išmokti šuolių į vandenį, pasisemti patirties ir susipažinti su treneriais. Vyras negailėjo komplimentų šokėjui Deividui Meškauskui, kuris, anot jo, puikiais pasirodydavo.

„Esu savim patenkintas – daug išmokau. Neslėpsiu, kad apmaudu nelaimėjus, tikrai to tikėjausi ir ne aš vienas taip maniau, kad esu vertas pirmos vietos. Treneriai man irgi sakė, kad buvau vienas iš pagrindinių pretendentų į pagrindinį prizą. Deividas Meškauskas taip pat buvo labai gerai pasiruošęs, nors už jį žmonės išvis mažai balsavo“, – buvusį konkurentą pagyrė jis.

Merginų gudrybės pakerėjo mūsų vyrus, tai turbūt ir pribalsavo.

Tačiau, anot sportininko, nepaisant gerų jo ir D.Meškausko šuolių, sėkmė jiems nenusišypsojo, mat lemiamą žodį tarė žiūrovai.

„Yra kaip yra, gyvenimas kartais būna negailestingas. Ne visada laimi stipriausias, ypač turbūt tokiuose projektuose. Man tai debiutas televizijoje, todėl į visa tai žiūrėjau iš sportininko pusės – koncentravausi į šuolių sudėtingumą ir tikėjausi, kad teisėjai tai ir įvertins. O čia gal reikėjo daugiau šou daryti? Šokti? Bet aš šokti nemoku, prisistatydavau taip, kaip mokėdavau. Merginų gudrybės pakerėjo mūsų vyrus, tai turbūt ir pribalsavo, – šypsojosi Aleksandras.  – Manau, kad ši projektą turėjo laimėti vyras, o ne moteris. Juk vyrai tikrai rodė geresnius šuolius...“

Pasibaigus „Šuoliui“ jis tikino grįšiąs į įprastą savo gyvenimo dienotvarkę ir užsiimsiąs sportu: „Noriu pasakyti ačiū visiems, kurie mane palaikė, juk balsavo apie 35 tūkstančiai žmonių – visai neblogai! Juk kai kurie gal manęs išvis nežinojo. Na, o dabar sugrįšiu prie savo reikalų – buvau atitrūkęs nuo savo sporto, todėl reikia sugrįžti į savas vėžes.“

Vos tik pasibaigus „Šuoliui“ imtynininkas pirmadienį su savo drauge Greta Lebedeva paviešino faktą, kad vasario 14-ąją susižadėjo.

Žmonės.lt