Per karantiną žinoma fotografė žmones suvienijo jogos iššūkiui

Rūta Andre/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-23 11:43
Buvęs modelis, vilnietė fotografė bei jogos mokytoja Rūta Andre karantino metu sumanė žmones, leidžiančius vakarus namuose, suvienyti jogos iššūkiui. Net dešimt dienų žinoma moteris visus norinčius nuotoliniu būdu mokė jogos pradmenų.

„Sulaukiau daugybės padėkų iš žmonių, kad juos mokiau jogos paslapčių. Bet visų pirma tai buvo didžiulė dovana man pačiai, nes visada degiau troškimu kuo didesniam žmonių ratui paskleisti savo žinias ir sukauptą patirtį“, – sakė R. Andre. Šiam tikslui žinoma moteris specialiai sukūrė naują feisbuko paskyrą „Online Joga su Rūta Andre“.

Rūta Andre/Asmeninio archyvo nuotr.
Rūta Andre/Asmeninio archyvo nuotr.

Rūta neslepia, kad jos tikslas – gyventi taip, kad galėtų džiaugtis gyvenimu. Fotografė jogą praktikuoja jau daugiau nei penkiolika metų. R. Andre mano, kad būtent jogos dėka jos gyvenimas nusidažė ryškesnėmis ir pozityvesnėmis spalvomis ir tuo ji labai norinti pasidalinti su kitais žmonemis.

Moteris džiaugiasi, jog po jos sumanyto dešimties dienų jogos kurso, jo dalyviai pasijuto labiau pakylėti, susibalansavę ir geresnės nuotaikos. „Praktikuojant jogą itin didelį dėmesį kreipiame į kvėpavimą, kūno ir proto subalansavimą. Įvaldę kvėpavimą mes lengviau reaguojame į stresines situacijas ir tai tiesiogiai įtakoja mūsų imuninę sistemą”, – įsitikinusi jogą savo gyvenime atradusi fotografė. Pasak pašnekovės, kai organizmas gauna daug daugiau deguonies imunitetas sustiprėja, atsiranda lengvumo pojūtis, minčių aiškumas, būname energingesni ir pozityvesni.

Rūta Andre/Asmeninio archyvo nuotr.
Rūta Andre/Asmeninio archyvo nuotr.

Jogos mokytoja pastebi, jog dažniausiai kvėpuojame paviršutiniškai, negauname pakankamai deguonies, tuomet ir ląstelės lėčiau atsinaujina. „Taisyklingai kvėpuojant masažuojama pilvo zona, žarnynas, dėl to suaktyvėja pastarojo veikla. Taisiklingas kvepavimas įtakoja ir mūsų protinę veiklą: juk kai trūksta deguonies būname apatiški ir išsiblaškę. Gaunant pakankamai deguonies smegenys suaktyvėja, gerėja atmintis, atsiranda proto švaros jausmas”, – mano R. Andre. Pašnekovė sutiko atskleisti ir didžiausią jogų jaunystės eleksyro paslaptį: tai – ilgas įkvepimas ir iškvėpimas. „Tai labai paprastai paaiškinama ir logiškai: kai kvėpavimas ramus, gilus – protas tampa paklusnus, gerėja kraujuotakos veikla, nurimsta širdies veikla”, – teigia Rūta, kviečianti visus norinčius aplankyti jos feisbuko paskyrą ir pramokti jogos.

Naujausi straipsniai