Per karališkąją ceremoniją pakrikštytas Švedijos princas Nicolas

Švedijos princo Nicolo krikštynos / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-11 16:27
Švedijos princesės Madeleine ir Niujorko bankininko Christopherio O'Neillo kūdikis sekmadienį buvo pakrikštytas per ceremoniją netoli Stokholmo.
„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Princas Nicolas Paulas Gustafas, Ongermanlando – provincijos Šiaurės Švedijoje – kunigaikštis, yra pirmasis karaliaus Carlo XVI Gustafo vaikaitis. Karalius dar turi dvi vaikaites. Nicolas gimė birželio 15 dieną Stokholme.

Maždaug 150 svečių – daugiausia šeimos nariai ir draugai – dalyvavo jo krikšto ceremonijoje Drotingholmo rūmų, esančių visai šalia Stokholmo, bažnyčioje.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Penkių mėnesių Nicolas rėkė, kai arkivyskupė Antje Jackelen jį krikštijo, bet liovėsi verkęs, kai ji pakėlė jį priešais susirinkusiuosius. Tai buvo pirmasis karališkasis krikštas A.Jackelen – pirmajai Švedijos arkivyskupei moteriai.

Nicolas yra šeštas žmogus eilėje į Švedijos sostą. Penktasis yra jo sesuo princesė Leonore, o ketvirtasis – jų motina.

Švedija yra konstitucinė monarchija, kurioje karališkieji asmenys iš esmės yra nominalūs vadovai. Karalius yra valstybės vadovas, bet jo galios yra apribotos reprezentacinėmis pareigomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai