Per „Info TV“ – ypatingas koncertas „Pasaulis sveikina Lietuvą“ 

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-15 14:48
Vasario 16-ąją 21.30 val. „Info TV“ žiūrovai išvys specialų koncertą, dedikuojamą atkurtos Lietuvos 100-mečiui.

„Pasaulis sveikina Lietuvą“ – tai vieno žymiausių Lietuvoje multiinstrumentalistų Sauliaus Petreikio specialiai sukurta koncertinė programa su svečiais iš užsienio ir vaizdo grafinėmis vizualizacijomis ant Šv. Kotrynos bažnyčios altoriaus. Renginio režisierius - Dalius Abaris.

Saulius Petreikis – išskirtinis atlikėjas Lietuvos muzikos padangėje. Trimitas, birbynė, lumzdeliai, ragai, klasikinė fleita, indiška fleita bansuri, armėniškas dūdukas, airiška fleita, keltiški vistlai, persiškas naujus, vengrų švilpos – tai tik dalis instrumentų, kuriais profesionaliai groja iš Barstyčių kilęs ekstravagantiškas žemaitis. Domėjimasis įvairių šalių kultūromis Saulių paskatino į rankas paimti etninius instrumentus, netrukus tapusius neatskiriama jo gyvenimo dalimi.

Koncerte „Pasaulis sveikina Lietuvą“ specialiai sukurtoje programoje kartu su atlikėjais iš įvairių pasaulio šalių susipins įvairiausi žanrai – klasika, folkloras, džiazas ir netgi subtiliai pritaikoma elektronika, o naudojamų instrumentų įvairovė ir jų skambesys perkels į Pietų Ameriką, Izraelį, Škotiją, Indiją, Pietų Afriką, Armėniją, Kiniją. Muziką papildys ir vizualiai įprasmins bažnyčios erdvėje projektuojamos 3D video projekcijos.

Koncerte „Pasaulis sveikina Lietuvą“ Lenkijai atstovaus Mariusz Prasniewski (kontrabosas), Iranui – Hamidreza Rahbaralam (perkusija), Izraeliui Mohammad Rasouli (fleita), Pietų Amerikai – Eduardo Gimenezas (gitara, vokalas), Airijai - Erika Jennings, Škotijai – Al Price (lūpinė armonikėlė), Indijai - Marianne Svašek (indiškas instrumentas tampura ir vokalas), Danijai – Sofie Niebuhr McQueen (vokalas).

Koncertą ves Rolandas Vilkončius.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai