Penktadienį Vilniuje ūžė „Kultūros naktis“

„Kultūros naktis“ Vilniuje/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-14 21:35
Penktadienį Vilnių užklupo vienos nakties urbanistinis festivalis „Kultūros Naktis 2019“. Sostinės gyventojai ir svečiai galėjo pasinerti į koncertų, kino seansų, teatro ir šokio pasirodymų, šiuolaikinio meno instaliacijų bei parodų sūkurį.

Bėgant laikui, „Ačiū tau, Islandija!“ projekto idėja tapo vis labiau žinoma ne tik tarp pačių lietuvaičių, bet ir islandų. Šis unikalus ir pilietiškas projektas iki šiol neleidžia pamiršti, koks svarbus buvo drąsios ir broliškos Islandijos sprendimas pirmiems pripažinti atkurtos Lietuvos Nepriklausomybę. Dėkosime ir švęsime dar kelis šimtus metų Islandijos gatvėje. Šįmet Islandijos gatvėje netrūko linsmybių.

„Kultūros naktis“ Vilniuje/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Kultūros naktis“ Vilniuje/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Šokio teatras Okarukas pristatė viešai miesto erdvei pritaikytą performansą „Birds“. Naudojant Japoniškojo butô techniką bei pasitelkiant naftoje įklimpusių paukščių vaizdinį, sukurta choreografija 4 šokėjams ir 3 automobiliams. Performanso pažiūrėti jau iš anksto būrėsi minia.

Menininkė, šokėja Kamilė kvietė visus festivalio lankytojus prieiti arčiau, papasakoti savo istoriją, pakreipti jos rankas kita kryptimi ir stebėti kaip kūnas organiškai prisitaiko prie esamos aplinkos. Kaip ir tu, kaip ir aš, kaip žmogus. Ji surengė išskirtinį, net aštuonias valandas trukusį pasirodymą.

Balkaniški ritmai grįžo į Halės turgų! Ten, kur dienos metu maišosi įvairiausių pasaulio tautų virtuvės ir prekės, vėl skambėjo balkanų, klezmerių ir čigoniškos muzikos ritmai.

Baltic Balkan, DJ Eroott bei Smetonos ūsai išjudino net vangiausius naktinėtojus ir pakrovė nuotaikingos energijos kelionei nuo vienos iki kitos festivalio stotelės.

Šie ir kiti renginiai penktadienį į miesto erdves priviliojo būrį lankytojų. 

Naujausi straipsniai