Penktadienį kviestiniai svečiai turėjo galimybę įvertinti menininkės Monikos Furmanos parodą

Parodos akimirka/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-25 20:02
Galerija „Meno niša“ savo 17-ojo gimtadienio proga visus pakvietė į tapytojos Monikos Furmanos parodą „Mechaninė siela“. Paroda bus eksponuojama galerijoje „Tsekh“ nuo spalio 26 iki lapkričio 22 dienos.

M. Furmanos (Furmanavičiūtės) pavardė plačiau tapo žinoma 2008 m., jai pradėjus aktyviai dalyvauti grupinėse parodose. Tais pačiais metais Vilniaus dailės akademijoje ji baigė tapybos bakalauro studijas, 2010 m. – magistro, 2016 m. M.Furmana įgijo ir meno doktorantės laipsnį. Menininkė yra surengusi 14 solo parodų.
 

Parodos akimirka/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Parodos akimirka/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

M. Furmanos tapyboje svarbus daikto ir kūno santykis, daikte slypinti gyvybė ir kūno sudaiktėjimas. Ji teigia, kad šie du sluoksniai palaipsniui ėmė jungtis į vieną kiborgę, moterį-mašiną, moterį ir į jos kūną įsiskverbusią istoriją, kuri kaupiasi kaip našta, auga ir maitinasi jos pačios kūnu, tampa neišvengiamybe.

Menininkės kūriniuose dekonstruotų kūnų reprezentacija atveria giluminį paveikslų sluoksnį, kuriame grumiasi kontrastingos realybės bei užduodami provokatyvūs klausimai.

Monika Furmana parodoje  „Mechaninė siela“ pristato išties monumentalaus dydžio darbus, siekiančius ir 5 metrų aukštį. 

Temos:

paroda Kultūra

Naujausi straipsniai