Penktą kartą „Kultūros naktyje“ koncertavęs pianistas Petras Geniušas į Lukiškių aikštę atvyko tiesiai iš oro uosto

Petras Geniušas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Astra Petkūnaitė
Publikuota: 2013-07-06 01:36
Penktadienį visą Vilnių užvaldžiusios „Kultūros nakties“ kulminacija tapo tradicinis fortepijono virtuozo Petro Geniušo koncertas Lukiškių aikštėje. Jau penktą kartą vilniečius ir miesto svečius klasikinės muzikos skambesiu džiuginęs pianistas į renginį atvyko tiesiai iš oro uosto. Penktadienį jis atskrido iš Moldovos sostinės Kišiniovo, kur su Liudu Mockūnu pristatė naują projektą apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį.

Koncerte „Juodais Baltais“ pasirodęs P.Geniušas portalui Žmonės.lt sakė, kad šis tradicinis susitikimas su klasikinės muzikos klausytojais jam reiškia labai daug.

„Pačioje pradžioje, kai sugalvojome šią idėją, norėjome, kad „Kultūros naktyje“ ir klasikinė muzika turėtų stiprią išraišką, tačiau nesitikėjome jokios reakcijos. Juk vyrauja nuomonė, kad neva žmonės labiau mėgsta pramoginę muziką. Tačiau – ne! Ir klasikinė muzika pritraukia daug žmonių“, – kalbėdamas su portalu Žmonės.lt sakė pianistas.

Pašnekovas džiaugėsi, kad nepataikaujant klausytojų skoniui ir grojant susikaupimo ir intelekto reikalaujančius kūrinius galima sulaukti pripažinimo.

„Toks pats įspūdis susidarė ir būnant Paryžiaus Dievo Motinos katedroje. Į šią vietą ateina tūkstančiai tikinčiųjų ir turistų, bet muzika visai nepataikauja klausytojui – ji sudėtinga, intelektuali ir šiuolaikiška. Vadinasi, visuomenėje turi būti visko – kažkas turi juokinti, kažkas turi šokdinti, kažkas turi linksminti, kažkas turi duoti klasikinę, estetizuotą muziką“, – neabejojo Lukiškių aikštėje jau penktą kartą koncertavęs P.Geniušas.

Kiekvienais metais pianistas atlieka skirtingų kompozitorių kūrinius. Šiemet „Kultūros nakties“ dalyviams jis dovanojo šiame sezone atliktas Franzo Schuberto ir Sergejaus Prokofjevo sonatas.

„Tai kaip sezono taškas, tad šie kūriniai – pagrindiniai patiekalai. Šiais metais prisijungė ir daugiau pianistų bei orkestras“, – džiaugėsi P.Geniušas ir neslėpė norintis, kad ši graži tradicija tęstųsi dar ne vienerius metus.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai