Penkiomis kalbomis dainuojanti Lietuvos atlikėja pristato pirmąjį albumą

Anna Mora / Asmeninio albumo nuotr.
Anna Mora / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-12-04 14:46
AA

„Niekada negalvojau, kad mano ką tik išleistas albumas renginio aukcione bus parduotas kelis kartus brangiau nei už įprastą kainą, o pirmą kartą dalyvaujant Baltijos šalių dainų konkurse publika rėks mano vardą. Man tai žodžiais sunkiai apsakomas įvertinimas“ – atvirauja Lietuvoje gyvenanti ir penkiomis kalbomis dainas atliekanti Anna Mora.

Lietuviško, rusiško ir lenkiško kraujo turinti atlikėja Anna anksčiau dar buvo žinoma kaip grupės AH-13 vokalistės – Annushkos vardu.

Nuo finansų prie muzikos

Atlikėja pripažįsta, kad jos muzikinis kelias prasidėjo ne taip įprastai, kaip kitiems dainininkams. Anna paauglystėje baigė sustiprinta muzikos mokyklą, tačiau kai teko rinktis ką daryti ją baigus – moteris pasuko finansininkės keliu ir tokį darbą dirbo virš 13 metų, tačiau muzika širdies neapleido. Visas tas laikotarpis buvo glaudžiai susijęs su dainų kūrimu. Deja baimė dėl nestabilių muzikanto pajamų kišo koją, o dirbant rimtą ir atsakingą darbą Anna koncertams rinkdavosi uždaresnius renginius. Todėl apie jos muzikinę veiklą mažai kas žinodavo, ypač kolegos.

Visą kūrybinį bagažą atlikėja kaupė ir dainininkės įgūdžius lavino savarankiškai. Tačiau atsitiko taip, kad vieną dieną moteris pagaliau peržengė savo abejones dėl muzikinės karjeros ir 2013 metais įstojo į valstybinį Sankt Peterburgo kultūros ir menų universitetą. Jau besimokant muzikinį estrados meną Anna pradėjo aktyviai koncertuoti įvairiose šalyse.

Pripažinimas užsienyje

„Kadangi kuriu dainas ir rusų kalba, vieną dieną sulaukiau skambučio, kad Latvijoje esu nominuota „TONNA awards“ premijai nominacijoje „Geriausia Baltijos šalių atlikėja, dainuojanti rusiškai“. Buvau pakviesta į apdovanojimų koncertą ne tik kaip svečias, bet ir pasirodyti programoje. Žinote, kas buvo netikėta? Kad Latvijoje yra tiek mano muzikos gerbėjų! Publika dainavo kartu su manimi ir šaukė Annushkos vardą.

Koncerto metu laimėjau „People’s Choice Award“. Kai muziką įvertina ne kokia komisija, bet žmonės – tai man yra didžiausias atpildas.
Kuriu dainas iš savo išgyvenimų, gal todėl po koncertų prieinantys žmonės vis kartoja, kad pajaučia ryšį su mano dainomis ir susitapatina su išgyvenimais.“

Naujas albumas parduotas aukcione

Naujos pažintys su kitais kūrėjais Anną paskatino žengti dar didesnį žingsnį muzikinėje karjeroje – 2018 m. moteris išleido 10 metų brandintą albumą „Unison“. Jame sudėta 11 švelnių ir romantiškų dainų lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis. Ypatingą prieskonį šiam POP albumui suteikia grupės AH-13 gitaristo Aurimo Driuko elektrinės ir akustinės gitaros skambesiai.

Albumas išleistas ką tik, bet pirmieji egzemplioriai jau išparduoti. Anna Mora dalinasi įspūdžiais, kaip jos kūrybą ir albumą sutiko Lenkijoje organizuoto kilnaus tikslo renginio dalyviai.

„Labdaros fondas „Gėris grįžta“ yra Lenkijos Braniewo miesto Burmistro palaikoma organizacija. Ji veikia tam, kad palaikytų sunkiai sergančius vaikus ir nepilnai veiksnius žmones. Buvau pakviesta svečio teisėmis sudalyvauti jų organizuotame Labdaros koncerte ir aukcione. Po mano pasirodymo buvo organizuojamas aukcionas, jam skyriau tris savo naujoalbumo kopijas. Buvau nuoširdžiai nustebinta, nes vakaro metu jie parduoti už keliasdešimt kartų didesnę kainą, nei juo bus galima įsigyti po albumo pristatymo“

Albumo pristatymas Vilniuje

„Nedarome grandiozinio koncerto. Tai bus jaukus albumo pristatymas su grupe AH-13 – tiesiog albumo dainų atlikimas kamerinėje aplinkoje. Čia papasakosiu kokiomis mano gyvenimo aplinkybėmis gimė ir pasiekė savo galutinį skambesį albumo dainos. Galbūt klausytojai ir aš suprasime, kodėl tose dainose žmonės išgirsta savo gyvenimo istorijas ir susitapatina su emocijomis.

Iš tiesų tai keistas jausmas. Turiu omenyje, kai kuri dainas apie savę, o klausytojai priėję sako „Tai ir apie manę, Annuška...““.

Pripažinsiu, kad Lietuvoje mano dainos, galbūt, mažiau žinomos nei užsienyje. Bet nuoširdžiai tikiuosi, kad ir čia mano kūrybą atras būtent tas klausytojas, kuriam jos reikia“.