Penki pasaulinio lygio koncertai pradėjo Rygos Jūrmalos muzikos festivalį: stebėjo ir prezidentas

Bavarijos radijo simfoninis orkestras ir dirigentė Suzanna Mälkki/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-26 12:07
Baltijos šalyse šiemet vyksta klasikinės muzikos festivalis, pristatantis geriausius pasaulio orkestrus ir solistus. Tai – pirmas tokio tipo renginys, kuris 4 vasaros savaitgalius daugeliui europiečių dar neatrastoje vietoje prie Baltijos jūros suteikia galimybę išgirsti aukščiausios prabos simfoninės bei kamerinės muzikos.

Pirmąjį savaitgalį Rygoje festivalis įspūdingai startavo su Bavarijos radijo simfoniniu orkestru, diriguojamu suomės Susanna Mälkki. Rugpjūtį mėgautis muzika ir pajūriu festivalis pakvies į Jūrmalą.

Pirmojo savaitgalio metu su Bavarijos radijo simfoniniu orkestru grojo ir pasaulinio garso solistai – smuikininkas Julianas Rachlinas bei pianistas Rudolfas Buchbinderis. Dienomis koncertai iš Latvijos nacionalinės operos keldavosi į kamerinės muzikos Didžiosios gildijos salę, kur fortepijonu skambino lietuvis Lukas Geniušas bei britas Martin James Bartlett. Be muzikos žvaigždžių, Rygoje lankėsi ir daugybė užsienio žiniasklaidos iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Lietuvos, Estijos ir kt., taip pat ir „The Guardian“, BBC Music, Postimees.

Rygos Jūrmalos muzikos festivalis/Organizatorių nuotr.
Rygos Jūrmalos muzikos festivalis/Organizatorių nuotr.

„Festivalio atidarymo savaitgalis buvo puikus muzikos šventės startas, kuri rugpjūtį tęsis „Dzintari“ koncertų salėje Jūrmaloje. Startas padėjo stiprų pagrindą tęsti pasaulio geriausių orkestrų ir klasikinės muzikos talentų pritraukimą būsimiems renginiams. Pirmasis festivalio savaitgalis buvo gausus ne tik didžiausių pasaulio muzikų pasirodymų, bet ir organizatorių komandos aistros ir jaudulio“, – sako vienas iš festivalio meno režisierių Miguelis Estebanas.

„Dažnai lankydama ir koncertuodama įvairiuose renginiuose, labiausiai įsimenu pastatą, salę, operos ar koncertų salės akustiką. Tačiau šį festivalį prisiminsime kaip vieną iš šilčiausių muzikos renginių, kur kiekvienas menininkas buvo ypač laukiamas. Labai džiaugiuosi galėdama muzikuoti su Bavarijos radijo simfoniniu orkestru“, – po koncerto Rygoje įspūdžiais dalijosi dirigentė Susanna Mälkki.

Dirigentė Suzanna Mälkki/Organizatorių nuotr.
Dirigentė Suzanna Mälkki/Organizatorių nuotr.

„Dalyvauti šiame naujame festivalyje be galo malonu. Tai buvo aukštos klasės muzikos kūrimas intymioje aplinkoje. Ryga šiam vasaros festivaliui suteikia ramią aplinką, kuri, žinoma, bus dar vasariškesnė Jūrmaloje. Man ypač patiko susitikti su Julianu Rachlinu ir klausytis jo griežimo. Kokį nuostabų priėmimą jis gavo ir kokią energiją jis davė klausytojams, ypač atlikdamas Prokofjevo koncertą. Maloniai nustebino jo filosofija, kad klasikinė muzika nėra atvira tik „aukštosios kultūros“ auditorijai. Jis pats myli ir futbolą, ir  klasikinę muziką. Kodėl du pasauliai negali susikirsti? Jaučiau, kad visas festivalis taip pat stengiasi atspindėti tokį laisvą mąstymą“, – sakė Stephen Moss, „The Guardian“ žurnalistas.

 

Festivalyje apsilankė Latvijos prezidentas Egils Levits/Organizatorių nuotr.
Festivalyje apsilankė Latvijos prezidentas Egils Levits/Organizatorių nuotr.

Rugpjūčio savaitgaliais festivalis kelsis į Jūrmalą, kur muziką bus kviečiama derinti su kokybišku poilsiu Latvijos pajūryje. Dzintari koncertų salėje gros M. Pletnevo diriguojamas Rusijos nacionalinis orkestras (rugpjūčio 18 d.), Z. Mehta diriguojamas Izraelio filharmonijos orkestras (rugpjūčio 23 ir 25 d.), G. Noseda diriguojamas Londono simfoninis orkestras (rugpjūčio 30 ir 31 d.).

Festivalyje gros ir dainuos ir daugybė solistų iš viso pasaulio: pianistai Murray Perahia (rugpjūčio 23 d.), Yuja Wang (rugpjūčio 25 d.) ir Seong-Jin Cho (rugpjūčio 30 d.); smuikininkas Vadimas Repinas (rugpjūčio 31 d.); violočelininkė Mischa Maisky (rugpjūčio 16 ir 18 d.); tenoras Josephas Calleja (rugpjūčio 17 d.); gitaristas MILOŠ (rugpjūčio 17 d.); solistai Ying Fang (rugpjūčio 31 d.) ir Benjaminas Applas (rugpjūčio 18 d.), pianistas Janas Lisieckis (rugpjūčio 23 d.), Denis Kozhukhinas (rugpjūčio 25 d.) ir Lucas Debargue (rugsėjo 1 d.); smuikininkė Alexandra Conunova (24 d.); violočelininkas Edgaras Moreau (rugsėjo 1 d). Daugiau informacijos apie festivalį: www.riga-jurmala.com, bilietai www.tiketa.lt.

Naujausi straipsniai