Ką daryti, kad pėdkelnės būtų patvarios ir tarnautų ilgiau? Reikės ir acto, ir šaldiklio

Ryškiai žalios pėdkelnės / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Prie suknelių ar sijonų mūvime pėdkelnes. Vienintelė problema? Jos dažnai plyšta, todėl esame priverstos pirkti naujas. Būtent todėl portalas today.com atrinko ekspertų patarimus, kaip išsaugoti pėdkelnes sveikas bent vieną sezoną.

1. Pirkite protingai

Visada stenkitės rinktis natūralaus pluošto pėdkelnes. „Pėdkelnės, kurių sudėtyje yra daugiausiai lykros, tarnaus ilgiau. Dažniausiai jos yra mažiau permatomos, todėl iškilmėms galbūt nelabai tinka. Jei jos sintetinės (poliesterio, nailono derinys ir t. t.) ir nepermatomos, vadinasi, jos tankesnės, dėl to gali ilgiau laikyti“, – teigia Lisa Hayes, Drekselio universiteto mados dizaino programos direktorė.

2. Paruoškite ilgam tarnavimui

Parsinešusios namo naujas pėdkelnes, prieš dėvėjimą įdėkite jas į šaldiklį. Rimtai! „Pėdkelnių šaldymas yra keistas, tačiau taupus būdas ilgiau išlaikyti pėdkelnes, apsaugoti jas nuo pūkavimosi ar plyšimo ir išlaikyti spalvą. Šį triuką tikrai verta išbandyti!”, – teigia įžymybių stilisė Denisė Caldwell. Šis triukas puikiai tinka visų tipų pėdkelnėms, net tinklinėms bei subtilioms kojinėms.

Prieš šaldant D.Caldwell rekomenduoja naujas pėdkelnes sudrėkinti, įdėti į plastikinį maišelį ir nakčiai įdėti į šaldiklį. Ryte išimkite ir leiskite joms atitirpti. „Šią procedūrą atlikti reikės tik kartą. Po to pėdkelnės paruoštos naudojimui!“, – sako D.Caldwell. Žema temperatūra sutvirtina ir sustiprina individualius pėdkelnių pluoštus, dėl to jos tampa atsparesnės.

3. Maukitės atsargiai

„Maunantis pėdkelnes labai svarbu patogiai sėdėti, susmauktas pėdkelnes laikyti rankoje ir nuo pėdos lėtai kilti į viršų“, – sako Cathleen Moxham, vyriausioji Hanes Hosiery dizainerė.

Pėdkelnės / Fotolia nuotr.

Labai svarbu pėdkelnių šiurkščiai netampyti. „Rankomis judėkite nuo pėdos iki klubų. Taip tolygiai ištempsite pėdkelnes, jos vienodai pasiskirstys“, – sako ji.

Taip pat labai svarbu tokiu pat būdu pėdkelnes nusimauti. „Aštrūs objektai gali labai pakenkti pėdkelnėms. Pasirūpinkite, kad nagai būtų glotnūs. Nuo rankų nusiimkite visus papuošalus – apyrankes, žiedus. Nepakenks, jei rankas pasitepsite drėkinamuoju kremu“, – rekomenduoja C.Moxham.

TAIP PAT SKAITYKITE: Neišmeskite nereikalingų pėdkelnių – jos jums pravers namie, sode ir kelyje

4. Jei pamatote nubėgusią akį...

Tai, ko mama išmokė dar paauglystėje, tiesa. Vos pamačiusios pabėgusią akį, ant tos vietos užtepkite skaidraus nagų lako.

5. Tinkamai jas laikykite

Švelniai ir laisvai sulankstykite pėdkelnes ir dėkite jas vienas šalia kitų, o ne į krūvą. „Taip jas dedant, cirkuliuos oras (jos kvėpuos), jos nesusiglamžys, o svarbiausia – greitai rasite norimas pėdkelnes“, – sako Carrie Glenn, etiketo trenerė ir „Etiquette at Hand“ įkūrėja.

6. Niekada nedžiovinkite jų džiovyklėje

„Taip pažeidžiamas pluošto elastingumas. Dėl to, vos atsisėdus, jos nusmunka“, sako C.Glenn.

Skalbkite pėdkelnes rankomis, naudodamos skalbinių minkštiklį ar švelnų indų ploviklį vietoje skalbiklio. „Jei norite naudoti skalbimo mašiną, įdėkite pėdkelnes į apatiniams skalbti skirtą maišelį. Skalbdamos įpilkite acto – 1 valgomąjį šaukštą, jei skalbiate rankomis, ir apie stiklinę skalbiant skalbimo mašina“, – sako C.Glenn.

Vilties yra ir labai purvinoms bei dėmėtoms pėdkelnėms! C.Glenn dėmėms šalinti rekomenduoja naudoti indų ploviklį. Prieš skalbdamos rankomis, užmerkite ir palaikykite pėdkelnes 10 minučių (galite palaikyti net ir per naktį).

7. Blogiausiu atveju, panaudokite jas kitaip!

Jei taip jau atsitiko, ir pėdkelnės negrįžtamai sugadintos, neišmeskite jų. „Nukirpkite pėdas, likusias pėdkelnes sukarpykite kelių centimetrų juostelėmis ir naudokite kaip plaukų gumeles!“, – rekomenduoja C.Glenn.

Skaitykite daugiau