Pažiūrėti Juozo Gaižausko premjeros atėjo žinomi žmonės

J. Gaižausko monospektaklio svečiai / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-02 19:34
Trečiadienio vakarą „Domino“ teatre artimiausiems žmonėms ir ištikimiausiems žiūrovams aktorius Juozas Gaižauskas pristatė monospektaklį – komediją apie laimę „Aš + vienas“. Isigyti bilietus į premjerą galėjo tik šimtas žiūrovų. Šis spektaklis – tai paties aktoriaus dovana neseniai vykusio J. Gaižausko jubiliejaus proga.

Kaip neseniai teigė aktorius, jis nėra gimtadienių mėgėjas. Man net truputėlį juokingai atrodo, kai žmonės savo jubiliejus švenčia pompastiškai. Kita vertus, dabar juoksis iš manęs – na ir tegul! Aš nieko blogo čia nematau, juokitės. Labiau mėgstu dovanoti dovanas nei jas gauti. Kai dovanoju, jaučiuosi laimingas. Taip ir kilo mintis sukurti spektaklį, kurį galėčiau padovanoti draugams, pažįstamiems, kolegoms, žmonėms, kurie lankosi mano spektakliuose, kurie mėgsta mane ir seka mano veiklą. Yra žmonių, kurie mane sustabdo gatvėje, nusišypso, pakalbina, o vėliau ateina į mano spektaklius – aš jų nepažįstu. Man dažnai kyla klausimas: „Kas tie žmonės, kuriems įdomu tai, ką aš darau?“. Ir šovė mintis – kodėl gi nesukūrus spektaklio tiems, kas mane myli ir mėgsta?“

Perkratęs savo gyvenimą aktorius suvokė, kad laimingiausias jaučiasi, kai kuria. Šiame spektaklyje gvildenama nemažai egzistencinių klausimų ir situacijų, kurias išgyvename kiekvienas.

„Pasaulyje yra 7,5 milijardo žmonių, ir mus nuolat moko, kad kiekvienas esame žmonijos dalis. Ar tikrai? Jeigu nors kartą pajutai, kad esi, viso labo, plius vienas prie visos žmonijos, tai tas spektaklis skirtas tau. Visi mes esame vieniši, nė vienas neįlįsime į kito kailį. Net ir pats artimiausias žmogus – mama, žmona ar geras draugas – niekada nesužinos, kas iš tiesų dedasi mūsų viduje. Juk kaip dažnai, vos žvilgtelėję į kitą žmogų, mes klijuojame etiketes. Dažniausiai – bjaurias, smerkiančias, niekinančias. O ar susimąstome, kad iš tiesų visi mes esame besąlygiškai unikalūs? Ir jei vienas į kitą pažvelgtume kitomis akimis, pasaulis taptų gerokai šviesesnis. Apie tai ir bus šis spektaklis“, – prieš premjerą yra pasakojęs J. Gaižauskas.

Asmenininio albumo nuotr.
Asmenininio albumo nuotr.

Pažiūrėti spektaklio atėjo Audrė ir Gintaras Kudabos, Rimantė Kulvinskytė, Brigita Arsobaitė-Dalgėdė, Asta Stašaitytė, Ingrida Martinkėnaitė, Gabija Jaraminaitė, Daiva Žeimytė, Merūnas ir Erika Vitulskiai, Eimutis Kvoščiauskas ir kiti aktoriaus kolegos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai