Pažiūrėkite, kaip vaikystėje atrodė krepšininkas Domantas Sabonis

Domantas Sabonis / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-04 15:14
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir NCAA lygoje rungtyniaujančios Gonzagos „Bulldogs“ komandos žaidėjas devyniolikametis Domantas Sabonis TV mikrofoną su oranžiniu kamuoliuku į rankas paėmė, kai jam tebuvo vos... penki mėnesiai.

1996-ųjų gegužės trečiąją Jungtinėse Amerikos valstijose, Portlande gimęs trečiasis Ingridos ir Arvydo Sabonių sūnus kartu su broliais Žygimantu ir Tautvydu  tų metų rudenį įveikė Atlanto vandenyną ir pasiekė Lietuvą.

Tais metais, kai TV laida „Krepšinio pasaulyje“  parengė interviu su  laiminga  gimtinėn grįžusia mama Ingrida Saboniene, rankutes į mikrofoną ištiesė Domantėlis.  Apžiūrėjo, apčiupinėjo, bet dar nepasakė nė žodžio...

Stop kadras
Stop kadras

Tik 1997-ųjų rugsėjį, kai jam buvo  pusantrų metukų,  jau po iškilmių Kauno arkikatedroje bazilikoje, kur su sesute Aušrine Marija buvo pakrikštytas, ir atidarius Sabonio sveikatingumo centrą Baršausko gatvėje,  Domantas prie mikrofono  vienu žodžiu  atsakė į pirmąjį  gyvenime  reporterio klausimą.

Po aštuoniolikos metų 2015-ųjų rudenį  tas pats TV žurnalistas Vidas Mačiulis jau  parengė kol kas ilgiausią, net dvidešimt minučių trukusį interviu su 211 centimetrų ūgio puolėju Domantu Saboniu. Devyniolikos su puse metų kuklus žaidėjas prisipažino, kad jam nepatinka  „prie visų“  kalbėti ir atsakinėti į žurnalistų klausimus. Nors  Domantas laisvai kalba angliškai, ispaniškai, lietuviškai, jam lengviausia savo mintis reikšti anglų kalba.

Stop kadras
Stop kadras

Archyviniai laidos vaizdai primins Domanto vaikystę, jo žaidimą Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo, taip pat Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėse. Krepšininkas atsakys, kada jis pradėjo kartu žaisti su broliais ir tėveliu, kodėl JAV pasirinko Gonzagos universitetą, kodėl  jam sunku žaisti prieš  vyrų krepšinio rinktines, kuo vienas nuo kito skiriasi jo buvę ir esantys treneriai.

Tik į klausimą, kada išsipildys jo svajonė žaisti NBA ir Kauno „Žalgirio“ komandose, Domantas Sabonis neatsakė, nes nežinia, kada tai bus. Tačiau  JAV krepšinio specialistai jam, vienam iš trisdešimties  geriausių NCAA žaidėjų, pranašauja, kad jau artimiausiais metais atsivers Nacionalinės krepšinio lygos durys.

Išskirtinis Vido mačiulio interviu su talentingiausiu jaunuoju žaidėju  – BTV laidoje „Krepšinio pasaulyje su Vidu Mačiuliu“ sekmadienį 9.30 val.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai