Pažintiniai Lietuvos takai, kuriuos verta aplankyti

Pasivaikščiojimas pažintiniu taku
Pasivaikščiojimas pažintiniu taku
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-03-16 17:05
AA

Lietuva nuo seno garsėja unikalia gamta, ežerų gausybe, džiaugiamės turėdami galimybę šalyje ilsėtis prie Baltijos jūros, vaikščioti miškais, kopti į piliakalnius bei atrasti dar nepažintus šalies kampelius. Kasmet vis labiau populiarėja pasivaikščiojimai pažintiniais takais, kuriuos renkasi keliaujančios šeimos bei draugų kompanijos.

Taip pat pastebima tendencija, jog išvykoms po Lietuvą, kasmet vis daugiau šeimų nuomojasi ar įsigyja kemperį, turintį visus reikalingus patogumus: miegamos vietos, dušas, virtuvėlė – visa tai ir dar daugiau yra įrengta bei įmontuota nameliuose ant ratų. Nameliai ant ratų yra parduodami tiek nauji, tiek jau naudoti, tačiau norint turėti šią transporto priemonę, gali tekti plačiai praverti piniginę. Paspauskite čia ir sužinokite daugiau informacijos apie didesnių pirkinių finansavimą. Jeigu kemperį turite ar planuojate šio įsigijimą netolimoje ateityje, pats metas pradėti planuoti maršrutus, kuriais važiuosite, aplankysite Lietuvoje esančius pažintinius takus ir geriau pažinsite gimtąjį kraštą. 

Vienas daugiausiai lankytojų sulaukiančių pažintinių takų yra Anykščiuose, daugeliui geriau žinomas kaip „Medžių lajų takas“. Šis takas išsiskiria tuo, jog yra pakilęs nuo žemės 21-ą metrą, todėl juo einant atsiveria įspūdingas Anykščių kraštovaizdis. Pakilus į aukščiausią tako vietą, Anykščių šilelio kraštovaizdis atsiskleidžia visu gražumu, todėl lankydamiesi čia, nepramirškite nusifotografuoti.

Beveik dviejų kilometrų ilgio Parnidžio pažintinis takas yra nusidriekęs Nidoje. Keliaujant šiuo taku nuobodu tikrai nebus. Takas nuveda iki Parnidžio kopos, Saulės laikrodžio. Taip pat keliaujant šiuo pažintiniu taku rekomenduojama sustoti prie informacinių stendų, kuriuose pateikta daugiau informacijos apie Kuršių nerijos augmeniją, gyvūniją, kilmės istoriją. Ypatingas kraštovaizdis, augalai, grybai, kerpės ar net paukščių giesmės – visa tai galite atrasti Nidos kurorte esančiame Parnidžio pažintiniame take.

Dar vienas pažintinis takas – Varnikų, esantis Trakų rajone. Jo ilgis – beveik 4 kilometrai, o išskirtinis bruožas, jog šiame take galite išvysti saugomus Lietuvoje vabzdžius, paukščius, roplius, retus augalus, kerpes ar grybus. Varnikų draustinio takas veda per mišką, pelkę, tačiau nesukelia jokių nepatogumų, kadangi per pelkę yra nutiestas specialus takas. Šioje vietoje patogu ne tik vaikščioti, bet ir važiuoti dviračiais – tam teritorija yra ypač pritaikyta.

Netoli sostinės, Vilniaus rajone įrengtas Dūkštos pažintinis takas, besidriekiantis ties Dūkštos upeliu. Nors rekreacinė įranga vietovėje yra minimali, tačiau kiekvienais metais čia apsilanko tūkstančiai žmonių ir nepabūgsta vaikščioti pievų, miškų takeliais bei sustoti prie informacinių stendų. Natūrali gamta yra priežastis, dėl kurios sostinėje ir aplink ją gyvenantys žmonės vis dažniau aplanko Dūkštos pažintinį taką ir atranda gamtos lobius, esančius visai šalia mūsų. 

Kadagių slėnis, esantis Kauno rajone, taip pat savo populiarumu nepralenkia anksčiau minėtų pažintinių takų. Arlaviškių botaniniame draustinyje esantis takas vadinamas kadagių, kadangi būtent čia jų koncentracija yra išties didelė, lyginant su kitomis vietomis. Šis slėnyje esantis takas driekiasi apie 1,5 kilometro, o pasiekus šlaito viršų galima pasigrožėti gamtos panorama bei Kauno mariomis. 

Jeigu dar niekada nesilankėte Neries regioniniame parke, Karmazinų pažintinis takas yra ta vieta, kurią turite pamatyti savo akimis! Šio tako ilgis siekia 6-is kilometrus, o juo vaikštant prieisite plačiausią Neries upės vagą, galėsite paiškylauti, kadangi čia yra tam pritaikytų pavėsinių, laužaviečių, prieisite aukščiausią skardį ir net 60-ies metrų aukštyje pasigrožėsite Neries kilpų bei gamtos panorama. Poilsis gamtoje bei judėjimas, vaikštant istorikų vadinamais protėvių takais Neries vingiuose, kiekvienam čia apsilankančiam suteikia naujos energijos bei šviežio oro gūsių.