Pažaislio muzikos festivalį baigė pirmąkart scenoje susitikę Edgaras Montvidas ir Donatas Montvydas

Donatas Montvydas ir Edgaras Montvidas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-30 20:34
Jų pavardės skiriasi tik viena raide, bet žinomumas – panašus: tie, kas vertina popmuziką, puikiai žino Donatą Montvydą, o tie, kas visa ko viršūne laiko klasiką, neabejotinai pasaulinio lygio žvaigžde laiko tenorą Edgarą Montvidą. Būtent jo keturiasdešimtmečiui paskirtas Pažaislio muzikos festivalio koncertas ir tapo priežastimi abiems garsiesiems „montvydams“ pirmą kartą susitikti scenoje.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Koncertas, sekmadienio vakarą vykęs Pažaislio vienuolyne, buvo anšlaginis. Žmonių į čia atvažiavo tiek, kad koncertui pradėjus skambėti prie įėjimo vis dar driekėsi eilės.

Donatas Montvydas ir Edgaras Montvidas kartu atliko bendrą kūrinį „Dainų daina“. Ji specialiai aranžuota 20-ojo Pažaislio muzikos festivalio uždarymo vakarui. 

Dar viena daina, kurią pristatė pirmą kartą į duetą susibūrę Donatas ir Edgaras, buvo Zucchero „Miserere“. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Padainuoti kartu su Donatu planavome jau ilgą laiką. Tik vis nesutapdavo mūsų darbų grafikai. Aš didžiąją dalį laiko praleidžiu ne Lietuvoje“, – sakė E.Montvidas. 

Jis neslėpė po dviejų bendrų repeticijų su Donatu įsitikinęs, kad tai – aukščiausio lygio profesionalas. 

Edgaras pasakojo žinąs, kad nors jo ir Donato pavardės skiriasi viena raide, giminystės ryšių jie vis dėlto gali turėti.

„Visų mano pusbrolių pavardėse yra ilga „y“. Registruodami senelį, matyt, raštininkai padarė kaidą“, – svarstė pašnekovas. 

Tikrasis Edgaro Montvido jubiliejus buvo gegužės 27-ąją. Tuomet jis koncertavo Anglijoje. Į šią šalį pasveikinti tenoro atskrido apie septyniasdešimt draugų. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Vėliau atlikėjui dar teko dalyvuti koncerte Vilniuje, kuris taip pat buvo dedikuotas jo asmeninei šventei. 

„Bet koncertas Pažaislyje – tarsi visa ko vainikavimas. Ir duetas – ypatingas, ir vieta kerinti, ir festivalis aukštolygio“, – sake E. Montvidas. 

Pusantros valandos trukmės projekte dalyvavo ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, solistė Asmik Grigorian.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai