Pažaislio festivalyje koncertavusi Metropolitano operos žvaigždė Dmitrijus Chvorostovskis: „Aš esu už bet kurį geresnis“

Koncerto akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-08-11 21:43
Kaune, Pažaislio muzikos festivalyje, semadienio vakarą tvyrojo neįtikėtinas susikaupimas. Publika nusčiuvusi klausėsi Metropolitano operos žvaigždžių Dmitrijaus Chvorostovskio, Barbaros Frittoli, Stefano Secco, Marco Caria balsų ir Kauno miesto simfoninio orkestro, vadovaujamo dirigento Konstantino Orbeliano, atliekamų melodijų. Kelis kūrinius atliko Kauno valstybinis choras. Malonia staigmena publikai tapo prie užsienio svečių scenoje prisijungęs talentingasis operos solistas Kostas Smoriginas.

Prieš šių metų svarbiausiu kultūriniu įvykiu vadinamą 18-ojo Pažaislio muzikos festivalio koncertą buvo surengta spaudos konferencija, kurioje daugiausiai klausimų teko rusakalbiui D.Chvorostovskiui. Garsusis baritonas pasakojo apie tai, kad prieš dieną baigta įrašyti G.Verdi opera „Simonas Bokanegra“, kuri CD formatu klasikos gerbėjus turėtų pasiekti spalio mėnesį.

Paklaustas, kaip vertina kitus garsius pasaulio solistus, savo balsais įkūnijančius minėtos operos herojus, D.Chvorostovskis su šypsena tarstelėjo: „Aš už bet kurį jų geresnis“. 

D.Chvorostovskis pripažino mieliau pasirodantis koncertuose nei vaidinantis teatruose. Anot baritono, jis įprato gyventi dinamiškai, o rengiantis kokiam nors spektakliui tenka mėnesį ar du praleisti vienoje vietoje. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Man labiau patinka judėjimas, todėl šių metų planuose yra daugiau koncertų nei operų“, – sakė operos baritonas.

Likus valandai iki koncerto Kaune pradėjo stipriai lyti lietus. Tačiau nepaisant to mažiausiai po 140 litų už bilietą mokėję operos gerbėjai į Pažaislio vienuolyną plūste plūdo. Tarp jų buvo ir ne vienas žinomas žmogus. Prie vienuolyno teritorijoje esančio svetingumo komplekso „Monte Pacis“ lango įsitaisė Valdas Adamkus su žmona Alma. 

Dėl lietaus koncertas vėlavo maždaug pusvalandį. Bet jam prasidėjus dangus tapo giedras ir publikai skėčių nebeprireikė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai