Pavojaus varpai: kas išstumia iš mūsų gyvenimo seksą

Pora / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-19 10:29
Meilė ir mylėjimasis traukiasi iš kažkada pirmosiose vietose buvusių žmonijos pozicijų. Britų specialistai atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kokie pokyčiai įvyko vien per dešimtmetį – dabartinė karta (16–44 m.) mylisi daug rečiau, vidutiniškai apie penkis kartus per mėnesį!

Kaip galėjo nutikti, kad šiuolaikiniame pasaulyje, rodos, tiesiog persisunkusiame seksu (reklama, televizija, internetas, kinas), seksualiniai kontaktai, palyginti su ankstesnėmis kartomis, sumažėjo kone 50 procentų? Turbūt priežastis ne viena.

Laikraščio „The Guardian“ apžvalgininkė Hannah Slapper, komentuodama tyrimą, teigia, kad dabar tiek kine, tiek televizijoje seksas nustojo būti jaudinantis ir įsimintinas, kaip kad, pavyzdžiui, seniai sukurtame kultiniame („9 ½ savaitės“), dabar jis vaizduojamas kaip kažkas varginančio, kasdieniško ir nelabai įdomaus.

Per pastaruosius penkerius metus tendencijos gerokai pasikeitė. TV laidos dažnai rungiasi, kuri atskleis daugiau tiesos (dažniausiai – šlykščios) apie lytinį aktą ir seksą apskritai. Taigi, po tokių laidų nesinori net galvoti apie seksą, o ypač kaip apie kažką jaudinančio ir beprotiškai aistringo.

Dar vieną priežastį nurodo ir tyrime dalyvavę specialistai. Tai – naujosios technologijos. Reikia pripažinti, kad seksas šiandien ne toks jau paprastas dalykas, kaip anksčiau. Kadaise žmonės atsiguldavo į lovą, užgesindavo šviesą ir... Dabar yra įdomesnių ir svarbesnių užsiėmimų už seksą: pasitikrinti elektroninį paštą, apžiūrėti „Facebook'o“ draugų naujas nuotraukas ir pakomentuoti jų postus, o gal tiesiog atsiversti kokį nors pornografijos puslapį internete.

Tiesa tokia: palikę užrakintame kambaryje be galo simpatiškus vyrą ir moterį, vėliau užėję galbūt ir pamatysite jų susipynusius kūnus. Su sąlyga, kad tame kambaryje daugiau nieko nebus... Tačiau jei pora turės savo išmaniuosius, knygų skaitykles ir dar kokį nors naujųjų technologijų šedevrą, galimybė pamatyti tokį vaizdelį gerokai sumažės.

Tyrėjams sukėlė nerimo ir pakitęs seksualinis moterų elgesys. Pasirodo, pati seksualiai aktyviausia jų grupė (25–35 m.), visada lyderiavusi pagal savo aktyvumą, dabar nusirito į paskutinę reitingo vietą. Kuo tai paaiškinti? Ogi stresu darbe, kasdieniais finansiniais rūpesčiais, beprotišku skubėjimu ir tokio gyvenimo būdo sukelta depresija. Laisvalaikiu atsipalaiduojama ne su mylimu žmogumi, o su kompiuteriu, telefonu ir „Facebook'o“ draugais.

Tad išvada tokia: kuo daugiau laiko, dėmesio ir jėgų atiduodame virtualiam gyvenimui, tuo mažiau domimės savo intymiuoju gyvenimu. Bet išeitis yra: grįžus namo, nejungti televizoriaus ir kompiuterio, giliai rankinėje palikti telefoną ir prisiglausti prie mylimo žmogaus...

Ji24.lt

Naujausi straipsniai