Paviešinti detalūs „Eurovizijos“ rezultatai: į finalą Lietuvą ištempė žiūrovai

Ieva Zasimauskaitė / Stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-14 20:05
AA

Pirmadienį Europos transliuotojų sąjunga (EBU) paskelbė detalius „Eurovizijos“ skaičius – paviešinti pusfinalių ir finalo rezultatai, išskiriant žiuri komisijų ir televizijos žiūrovų skirtus balus.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė su daina „When We're Old“ užėmė 9 vietą. Vis dėlto žiuri komisijos ir televizijos žiūrovų nuomonė dėl Ievos pasirodymo išsiskyrė: komisija jai skyrė 57 balus (atitinka 11 vietą), o žiūrovai – 62 (atitinka 9 vietą). Jei būtų buvusi žiuri komisijos valia, už borto būtų likusi ir Suomija, bendroje lentelėje užėmusi 10 vietą. Televizijos žiūrovai balsų negailėjo Graikijos atstovei Yiannai Terzi, tačiau komisijos palankumo stoka ją nustūmė į 14 vietą.

Pirmajame pusfinalyje daugiausiai žiuri komisijos balų surinko „Eurovizijoje“ triumfavusi Izraelio atstovė Netta, nors televizorių žiūrovai jai skyrė tik ketvirtą vietą. Tuo tarpu pirmąją vietą žiūrovai skyrė Kipro atstovei Eleni (komisija jai davė tik 6 vietą).

Žiūrovų visiškai nesužavėjo Islandijos atstovo Ari Ólafssono pasirodymas – surinkęs nulį žiūrovų ir 15 komisijos balų islandas liko paskutinis

Pirmojo pusfinalio rezultatai

Antrajame pusfinalyje daugiausiai žiuri komisijos simpatijų sulaukė Švedijos atstovas Benjaminas Ingrosso, o publikos meilę laimėjo Danijos atstovas Rasmussen. Danui komisija skyrė vos 12 vietą, todėl į pirmąją vietą išsiveržė Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas.

Komisijos ir žiūrovų nuomonės kardinaliai išsiskyrė dėl Maltos pasirodymo. Žiūrovai jai skyrė paskutinę vietą, o komisija – penktą. Susumavus rezultatus Malta užėmė 14 vietą ir liko už borto.

Tuo tarpu komisija mažiausiai balų skyrė Gruzijai (11) ir Rusijai (14) bei San Marinui (14). Susumavus visus balus Rusijos atstovė Julija Samoilova liko 15 vietoje.

Antrojo pusfinalio rezultatai

Finale žiuri komisijos ir televizijos žiūrovų nuomonės vėlgi ryškiai išsiskyrė. Komisija pirmąją vietą skyrė Austrijos atstovui Cesarui Sampsonui, kai žiūrovai jam paskyrė tik 13 vietą.

Izraeliui žiuri komisija paskyrė trečią vietą, tačiau milžiniškos žiūrovų simpatijos pavertė Nettą nugalėtoja. Visos šalys, išskyrus Estiją, skyrė Izraelio atstovei balsų.

Štai Lietuvos atveju komisijos ir žiūrovų nuomonės sutapo – I.Zasimauskaitės pasirodymas buvo įvertintas beveik vienodu balų skaičiumi. Susumavus visus balus Lietuva užėmė 12 vietą „Eurovizijos“ finale.