Paviešintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas operatorę pražudęs A.Baldwino šūvis

Alecas Baldwinas filmavimo aikštelėje / „Scanpix“ nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Po įnirtingų žiniasklaidos prašymų valdžios institucijos paskelbė kadrus iš pražūtingos filmo „Rust“ filmavimo aikštelės. Pastarojoje repeticijos metu aktorius Alecas Baldwinas nušovė kino operatorę.

Šerifas Adanas Mendoza paskelbė kadrus iš nusikaltimo vietos bei liudininkų interviu, tarp jų ir paties Aleco Baldwino, rašo BBC.

Policija teigė, kad sprendimas, ar aktoriui pateikti baudžiamuosius kaltinimus, priklausys nuo būsimos teismo ekspertizės rezultatų.

42 metų kino operatorę Halyną Hutchins repeticijos metu nušovęs aktorius J.Baldwinas anksčiau yra sakęs, kad nespaudė pistoleto gaiduko ir neįsivaizduoja, kaip filmavimo aikštelėje atsirado tikra kulka.

Alecas Baldwinas filmavimo aikštelėje / „Scanpix“ nuotr.

Paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip policija ir medikai skuba į įvykio vietą. Vaizdo kamerų įrašuose taip pat užfiksuota, kaip atvykę gelbėtojai stengiasi išsaugoti H.Hutchins gyvybę.

Kituose klipuose A.Baldwinas matomas apsirengęs kaip kaubojus ir besitreniruojantis su ginklu, kurio šūvis, atrodo, ir pražudė operatorę.

Kartu su filmuota medžiaga paskelbtame pareiškime šerifas A.Mendoza teigė, kad tyrimas dėl įvykio „lieka atviras ir tęsiamas“.

Išvyskite:

Jis teigė, kad kelios tyrimo dalys, įskaitant šaunamųjų ginklų ekspertizę, pirštų atspaudų analizę, teismo medicinos eksperto ataskaitą ir A.Baldwino telefono duomenų analizę, vis dar lieka neišnagrinėtos.

„Kai šie tyrimo rezultatai bus pateikti šerifo biurui, galėsime užbaigti tyrimą ir perduoti jį Santa Fė apygardos prokurorui peržiūrėti“, – sakė šerifas.

Kaip rašo „New York Times“, Sante Fe šerifo biuro atstovas spaudai teigė, kad valdžios institucijos nusprendė paviešinti minėtą medžiagą po daugelio žiniasklaidos prašymų ir dėlto, kad tyrėjai norėjo parodyti, kokia informacija liko neišspręsta, prieš perduodant bylą prokurorams.

Valdžios institucijos neatmetė galimybės pateikti baudžiamuosius kaltinimus dėl šio incidento, o spalio mėnesį apygardos prokurorė Mary Carmack-Altwies leidiniui „New York Times“ sakė, kad „šiuo metu svarstoma viskas, įskaitant baudžiamuosius kaltinimus“.

Medžiaga išleista praėjus savaitei po to, kai valdžios institucijos pasmerkė filmo prodiuserius už tai, kad jie nesilaikė saugumo rekomendacijų, ir skyrė jiems maksimalią 136 793 JAV dolerių baudą.

Naujosios Meksikos aplinkos apsaugos departamento atlikto tyrimo metu nustatyta, kad filmo kūrėjai parodė „akivaizdų abejingumą pripažintiems pavojams, susijusiems su šaunamųjų ginklų naudojimu filmavimo aikštelėje“.

Alecas Baldwinas / „Instagram“ nuotr.

Be to, filmo komanda „žinojo, kad filmavimo aikštelėje nesilaikoma šaunamųjų ginklų saugos procedūrų, ir pademonstravo akivaizdų abejingumą darbuotojų saugai, nes neperžiūrėjo darbo praktikos ir nesiėmė taisomųjų veiksmų“.

Prodiuserių bendrovė pareiškė nesutinkanti su išvadomis ir pažadėjo pateikti apeliacinį skundą.

Skaitykite daugiau