Pavasario saulė išduoda veido odos defektus: ką daryti?

Moters veidas. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Prasidėjus pavasariui, nebereikia pusės veido slėpti po storais šalikais ir aukštomis apykaklėmis – pagaliau galima džiaugtis saulės spinduliais. Tačiau kuo lauke šviesiau, tuo labiau pastebimi įvairūs veido odos defektai – raukšlės, įtrūkimai, pigmentinės dėmės. Kada joms pašalinti pakanka odos priežiūros priemonių ir dermatologų konsultacijų, o kada gali prireikti plastinės chirurgijos procedūrų?

„Nuo vaikystės patariama veido odą prižiūrėti taip kruopščiai ir taisyklingai, kaip ir valytis dantis. Įvairūs kremai, losjonai ir kaukės odą pamaitina, nuramina, apsaugo nuo šalčio, sauso oro ar pernelyg aktyvių saulės spindulių. Tačiau metams bėgant, mūsų odos savybės natūraliai keičiasi, elastingumas mažėja, todėl minėtos priežiūros priemonės veido odos neatstato taip, kaip norėtume“, – sako Renaldas Vaičiūnas, „DR Klinikos“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Kaip sužinoti, kurios procedūros tinka?

Metams bėgant, odos savybės natūraliai keičiasi, elastingumas mažėja, priežiūros priemonės jos neatstato taip, kaip norėtume.

„Pavasarį saulė tampa aktyvesnė, žmonės automatiškai prisimerkia, raukosi, pradeda dažniau žiūrėti į save dienos šviesoje, pastebi daugiau įvairių odos nelygumų. Tai natūralu. Įvairūs odos pakitimai verčia kreiptis į dermatologus ar plastikos chirurgus. Labai smulkias raukšles, nelygumus gali padėti išspręsti lazeriu atliekamos procedūros. Tačiau jeigu įdubimas skruoste gilesnis ar raukšlė tarpuakyje ryškesnė, prireiks plastinės chirurgijos profesionalų“, – teigia R. Vaičiūnas.

Viena iš priemonių kovai su raukšlėmis yra botulino toksino injekcijos. Jos gali sušvelninti ar panaikinti smulkias raukšles, pavyzdžiui, akių kraštuose, kaktoje ar tarpuakyje. Poveikis trunka nuo keturių mėnesių iki pusmečio. Gilesnėms raukšlėms ir įvairiems įdubimams odoje siūlomi hialurono rūgšties užpildai.

„Hialuroninė rūgštis – pagrindinė odos drėkinamoji medžiaga. Po injekcijos pasigaminęs kolagenas užpildo raukšlės linkį ir vizualiai ją išlygina, suteikia veidui pilnumo. Efektas matomas iš karto, o poveikis trunka ilgiau nei metus“, – apie procedūrą pasakoja Dainius Balčiūnas, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Kuo skiriasi kamieninės ląstelės ir hialurono rūgštis?

Siekiant atnaujinti odos struktūrą, „užkurti“ regeneracinius procesus iš vidaus, hialurono rūgšties nepakaks. Tam naudojamos iš nuosavo riebalinio audinio išskirtos kamieninės ląstelės. Tai Lietuvos mokslininkų patentuota naujos kartos procedūra „SVF Cure“, kai kamieninės ląstelės suleidžiamos į problemines odos vietas.

D. Balčiūno teigimu, po kamieninių ląstelių procedūros ima nykti su amžiumi atsiradę odos pakitimai bei gerokai pristabdomi senatvės ženklai.

„Hialurono rūgšties užpildai ir botulino toksino injekcijos gali lokaliai ir estetiškai spręsti nepageidaujamus išvaizdos trūkumus. Tačiau tam, kad oda visapusiškai įgautų „antrą kvėpavimą“, reikalingos kamieninės ląstelės. Tarkime, jeigu pievoje yra penkios duobės ir trys grioviai, tai juos galima užpildyti ir išlyginti užbėrus šiek tiek smėlio. Bet siekiant atnaujinti visą veją, reikia kokybiškų medžiagų, skatinančių augimą ir atsinaujinimą. Tuo ir skiriasi hialurono rūgšties bei kamieninių ląstelių procedūros“, – pasakoja D. Balčiūnas.

Tačiau pulti spręsti problemų drastiškiausiais metodais – nereikėtų.

„Mes niekada neskubame siūlyti konkrečių procedūrų ir stengiamės įvertinti, ar pacienčių ir pacientų norai – realūs, o lūkesčiai – adekvatūs. Juolab kad dažnai kreipiamasi su odos problemomis, kurioms spręsti nebūtina plastinė chirurgija. Pakanka kosmetologo rekomendacijų ir tinkamos kasdienės odos priežiūros – nesvarbu, ar už lango žiema, ar pavasaris“, – tikina D. Balčiūnas.

Skaitykite daugiau