Pavasario avalynės tendencijos: modeliai ir spalvos

„Fendi“ 2015 m. pavasario-vasaros kolekcija Milane. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-22 12:05
Moterims, būna, tik ir duok pakalbėti apie batus – turime jų daug ir vis tiek norisi dar ir dar. Aukštakulniai, žemapadės balerinos, suvarstomos basutės, bateliai ant platformų... Tačiau tai – klasika.

Kas sezoną norisi pasidairyti į mados naujienas ir pažiūrėti, gal atsiras koks naujas, „užkabinantis“ modelis arba spalva. Ir nors dizaineriai neretai batus panaudoja kaip šokiruojantį elementą mados savaitėse, raukytis nevalia, nes ten pristatoma avalynė irgi gali pakurstyti fantaziją ir timptelti už kokios įdomios minties gijos.

Atlikome ilgą „darbą“ – išnaršėme visus mados savaičių katalogus ir šiandien pristatome jums dominuojančias spalvas bei modelius.

Nuo dailių aukštakulnių (šiuos kaipmat išsitrauksime, kai sniegas ir purvo gniutulai visiškai išnyks nuo šaligatvių) iki išskirtinių atvirų basučių vėlyvam pavasariui – ilgai laukto šiltojo sezono kolekcijose galima rasti daug eklektiškos įvairovės.

Žemapadžiai ir sportinė avalynė irgi laikosi tvirtų pozicijų. Ir labai smagu, nes anksčiau joks mados šou neapsieidavo be plonų ir smailių it vinys kulniukų, o dabar podiumuose ne vieno dizainerio publikai transliuojama mintis yra tokia: atrodyti nuostabiai galima ir be aukštakulnių! O kuri gi moteris nenori jaustis ir šventiškai, ir patogiai?

Perėjimas iš žiemos į pavasarį

Guminukai

Sezono gidą pradėkime nuo demisezoninių batų. Naujienų čia šykštoka, tačiau kelios visgi yra. Dizaineris Marcas Jacobsas primena, kad be guminių lietaus sezonu neišsiversime ir ragina pasirinkti masyvius, grubaus kulno ir dantyto pado batelius.

Spalvos? Nuotaikai pakelti – nuo grietinėlės iki žydros ar netgi, jei tik norisi, tai ir visi saldūs, rožiniai atspalviai.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Ilgaauliai nematytais kulnais

Kaukšėti kulniukais pirmieji siūlo „Christian Dior“ mados namai. Čia pastebėsite unikalią kulniuko formą – išlenktą, keistai platėjančią į apačią ir vidinę pėdos priekio pusę. Ši konstrukcija turėtų atsikartoti ir ne vienoje batų parduotuvėje.

Ar tai prilips, ar teliks sezonine užgaida, įsitikinsime jau netrukus. Nepraleiskite pro akis ir naujų medžiagų – tradicinę odą keičia dirbtinės medžiagos, žaidžiama su jų faktūromis, atspalviais ir dekoru, tad avalynė pavasarį nesunkiai gali tapti nauja saviraiškos forma.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Pavasarį skelbiantys batai

Aukščiau grindinio

Gal stebint podiumo kolekcijos įrašus – jei dažnai įsijungiate mados kanalą per televizorių ar per „Youtube“ – batai ir pernelyg greitai pradingsta iš akiračio, tačiau tai nereiškia, kad jų neverta susirasti nuotraukų galerijose.

Kartais dizaineriai pažeria tokių dailių batelių (ar bent jau idėjų, primenančių jūsų trokštamą modelį), kad naršyklėje kaipmat imame kaupti žymes ir mintyse dėliotis svajonių pirkinių (dovanų) sąrašą.

Taip pat skaitykite: Stiliaus triukai coliukėms: trumpos kojos staiga atrodo ilgos!

Štai jau minėtas Marcas Jacobsas traukia platformas ir ragina būti aukščiau žemės (iš praktikos jau žinome, kad kuo pėda aukščiau žemės, tuo mažiau ji šąla). Gal aksomas ir nebūtinai jūsų stilius, tačiau bent vienu iš šių elementų – aksomu, platforma arba plonais dirželiais – tikrai nesunku susižavėti.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Akla meilė sportui

Kažin, ką būtų pamanę (arba pareiškę!) legendiniai mados dizaineriai, pavyzdžiui, Coco Chanel, po naujausių kolekcijų, kuriose dailios suknelės ir elegantiški lietpalčiai derinami su sportine avalyne?

Įdomu, ar Coco būtų pasibaisėjusi, o gal kaip tik, būdama pirmąja mados inovatore ir taisyklių laužytoja, tiesiog padrąsinamai mirkteltų akimi? Gaila, šito nesužinosime, tačiau be galo įdomu stebėti, kaip dešimtmečius skaičiuojančių mados namų tradicijos kartais kardinaliai pakeičia jei ne išpažįstamas vertybes, tai bent jau vizualią stilistiką.

„Burberry Prorsum“, nepajudinami britų klasikai, ir tie pasidavė sportinei madai. Kažkada jau mėginę gvildenti sportinę tematiką, šį sezoną ties ja visai užtikrintai apsistojo. Jie pranašauja margų sportinių batelių storu baltu guminiu padu sėkmę.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Bėgimo įkvėpti... aukštakulniai?!

Niujorko dizaineris Alexanderis Wangas, ne per seniausiai šmėžavęs visos spaudos puslapiuose dėl bendros sėkmingos kolekcijos su greitos mados tinklu „H&M“, padarė netikėtą ir nuostabą keliantį dalyką.

Atidžiau įsižiūrėkite į jo batelius nuotraukoje: ar šie neprimena bėgimo batų? Juk pynimo technika puošti „Nike“ ar kitų firmų bateliai dar neseniai traukė mūsų žvilgsnius parduotuvėse ir reklaminiuose stenduose...

Neapsisprendžiame, ar tai – madinga, ar dar ir gražu, tiksliau, laikomės santūriai ir įtariame, kad ši tendencija nunyks, tad išbandyti jos neverta. Tačiau ir čia galima atrasti inovatyvius elementus: pynimą, aitrią spalvų paletę ir originalų kulną!

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Riaumojanti gyvūnija

Visi laukiniai raštai – pitono, tigro, leopardo, jei norisi, tai netgi nekalto ir naminio dalmatino – išlieka ir šiemet. Tiesa, gal nebe tokie masiškai populiarūs, o greičiau jau kaip skonio ir saviraiškos reikalas, bet sutikite – prie neutralios tamsiai mėlynos ar juodos aprangos tokie batukai tik paįvairina asmeninį stilių, tiesa?

Mūsų pavyzdys čia – iš dizainerės Victorios Beckham užkulisių nuotraukų. Ji pasirinko labai jau sugriežtintą smailėjančią nosį. Manome, lietuvės gal norėtų santūresnės ir ne taip smarkiai primenančios senovinius amerikiečių filmus – vesternus. Tačiau idėja aiški.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Raudoni bateliai

Raudona spalva nuo seno buvo seksualiausias batų atspalvis ir šį sezoną ji pastebimai skinasi kelią į populiarumo viršūnes. Stilius, medžiaga, netgi atspalvis – ne taip jau ir svarbu.

Derinkite prie charakterio ir rinkitės avalynę nuo tradicinių griežto modelio smailėjančių batų (pvz., tamsaus vyno tono) iki valiūkiškų, dekoruotų gėlėmis ir dažytų ryškiai oranžiniu raudoniu, kaip kad siūlo italų duetas „Dolce & Gabbana“ (nuotr. žemiau).

Rimtai susižavėjote ir jaučiate, kad pulsuoja noras įsigyti raudonus batukus? Rekomenduojame pasižiūrėti dar ir „Céline“, Donna Karan, Nina Ricci ir „Comme des Garçons“ kolekcijas.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Juoda klasika

Nuspėjama, neypatinga, ant kiekvieno kampo? Tiesa. Tačiau tiesa ir tai, kad juoda – statistiškai populiariausia avalynės spalva pavasario kolekcijose. Mados karalienė skeptro iš gniaužtų nepaleidžia.

Taip pat skaitykite: Kaip pigiai susikomplektuoti drabužinę: 12 svarbiausių pirkinių

Juoda – tokia pat galinga, kaip ir anksčiau! Tad drąsiai dairykitės juodų aukštakulnių, sportbačių, vyriško „brogues“ stiliaus batų ar basučių. Šiemet juodai avalynei ištikimi šie mados namai ir dizaineriai: prancūzų „Saint Laurent“, italų „Prada“, Niujorko Narciso Rodrigues bei legendinio „bitlo“ dukra, britų mados dizainerė Stella McCartney.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Švenčiame vasarą...

Medinių platformų atgimimas

Dabar šis elementas – jau nebe pavienė stiliaus atmaina, bet gana globali tendencija. Platformos būna dvejopos. Vieni bateliai išlaiko aukštakulnių konstrukciją ir platformos sritis ties kulnu būna aukštesnė. Tuo tarpu kiti batai, kurie gana sparčiai išpopuliarėjo praėjusį sezoną, turi vienodo pločio platformas, kurios tiesiog pakelia pėdą aukščiau, nepakeisdamos jos pozicijos taip, kaip tą transformuoja batai su kulniuku.

Vienodo pločio platforma prigijo tiek sportbačiuose (prisipažinsime, tokius įsigijome ir mes...), tiek basutėse, tiek bateliuose.

Pavasario spalva? Balta arba medžio! O, taip... medinio apavo imitacija 2015–aisiais – itin populiari ir netgi šiek tiek hipiška naujiena.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Šviesios odos atspalviai

Įdomumui paskaičiavome, kad jau nuo pat 2010 metų rudens sezono „camel“ – kupranugario, kūno ir visaip kitaip vadinama šviesiai ruda spalva – buvo ir iki šiol yra viena svarbiausių tendencijų.

Drįstame netgi teigti, kad intensyvus smėlio tonas užima antrą vietą mados paletėje ir jį turėti tiesiog būtina – po juodos, žinoma. Šis batų atspalvis bus puiki alternatyva toms, kurios sukasi tolyn nuo (šį sezoną irgi populiarių) baltų batų, o nuo galvos ligi kojų apsirengti smėlio pastelėmis vis dar nedrįsta.

Ne tik penkiasdešimt, bet ir daugiau kupranugario atspalvių atrasite „Gucci“, „Prada“, Jason Wu, „Salvatore Ferragamo“, Vivienne Westwood pavasario kolekcijose.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Atviri ir dar... auksiniai

Tiesiog negalime nepaminėti, nes auksu žėrinčių batų modelių ne tiek jau ir mažai. Juos galėjome išvysti „Prada“, „Chanel“, „Lanvin“, „Yves Saint Laurent“ ir „Marc Jacobs“ kolekcijose.

Kokioms medžiagoms pakeliui su auksiniu atspalviu? Aksomui arba, dar geriau, kiek aptrintai odai. Kai kurie dizaineriai teigia, kad šitoks modelis – tarsi džiazo amžiaus interpretacija. Hm... kas nutinka, sujungus filmą „Didysis Getsbis“ ir kerzinių modelių įkvėptą avalynę? Ak, dar nepamirškime atviros odos plotų, taip išpopuliarėjusių pernai. Vaizdas – prieš jus:

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Dar daugiau įvairių mados dizainerių kurtų batų ir batelių rasite galerijoje:

Ji24.lt

Naujausi straipsniai