Pavargusiems nuo specialiųjų efektų – intelektualus filmas „Genijus“ su Colinu Firthu ir Jude'u Law

Jude'as Law ir Colinas Firthas filme „Genijus“ / Kadras iš filmo
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-07 15:06
Ar kada pagalvojote, kad jūs jau pavargote nuo specialiaisiais efektais ir įtampa perkrautų filmų? Nuo triukšmingų garso takelių, nenutrūkstančios vaizdų karuselės, bet trūkumo gilesnės minties, tekstų, poezijos, gyvenimo filosofijos stokos? Kartais suaugusieji ieško filmo, skirto būtent jiems, kuris priverstų galvoti, kuris informuotų, lavintų, šviestų, praturtintų.

Būtent toks filmas yra „Genijus“ – apie talentingą, pasaulyje gerai žinomą knygų redaktorių Maksvelą Perkinsą (vaidina Colinas Firthas), kuris atskleidė rašytojų Ernesto Hemingway, F. Scotto Fitzgeraldo talentus, o taip pat išleido ir kito pagrindinio filmo herojaus Tomo Vulfo (vaidina Jude'as Law) du pirmuosius romanus.

Aktoriai Colinas Firthas ir Jude'as Law atskleidžia dramą, kurią patyrė jų herojai – kiekvienas kūrėjas sunkiai suderina talentą su asmeniniu gyvenimu. Bet rašytojo meilužė ir mecenatė misis Alina Bernštain (vaidina Nikole Kidman) nenori su tuo susitaikyti – ji aistringai ir savininkiškai myli Tomą.

Perkinsas ir Vulfas ne tik užsimiršta dieną naktį dirbdami prie knygos tekstų, bet ir patiria įtampą keistuose tarpusavio santykiuose, kurie savotiškai, hedonistiškai leidžia mėgautis intelektualia vienas kito draugija. Lyg tėvas ir sūnus, lyg mokytojas ir mokinys jie žodis po žodžio ištraukia teksto esmę, ką reikia išpublikuoti skaitytojui. „Kaip pirmąkart įsimylėjai? Ką tiksliai tu pajutai?“

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

Kaip iš marmuro luito Mikelandželas išskaptavo tobulą Dovydą, taip iš kelių tūkstančių puslapių šūsnies Maksui reikia išbraukti pastraipas ir drauge su Tomu ištraukti minties perlus. Nors pastarajam kiekvienas žodis atrodo svarbus. Kokia būtų Amerika be savo rašytojų, o rašytojai be redaktoriaus?

Puikus režisieriaus Michaelo Grandage darbas, biografinė drama apie XX amžiaus pradžios asmenybes „Genijus“ jau greitai Lietuvos kino teatruose.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama