„Pavargau laukti, kol jis ją paliks“. Santykių ekspertų komentaras

Pora / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-12 21:00
Klasikinė meilės trikampio situacija – dvi moterys ir vienas tarp jų besiblaškantis vyras. Ar moteriai verta ir toliau laukti, kol vyras pagaliau pasirinks? Į portalo Ji24.lt skaitytojos klausimą atsako santykių ekspertai Mažuoliai.

Laba diena,

esu labai painioje situacijoje, nebežinau jau nei ką daryti, nei kuo tikėti. Turiu draugą, kuris, atrodo, rūpinasi tiek manimi, tiek mano vaikeliu. Esu išsiskyrusi, bet draugas gyvena su kita mergina jau dvejus metus...

Ji su juo labai bjauriai elgiasi, rankų pirštų neužtektų suskaičiuoti, kiek kartų per mėnesį ji kraustėsi pas tėvus, kiek vėl grįžo, kiek jį patį vijo iš namų. Jis pats buvo nusprendęs išeiti, bet kažkodėl taip ir liko. Niekas nesupranta, kodėl. Jam  negerai, jis nuolat skundžiasi, kokia ji bloga, šalta, tikina, kad tarp jų jau nieko nebėra. Ji sako, kad suprato savo klaidas, bet, jos manymu, vyrui užtenka tik pagarbos ir švelnumo, meilės jam nereikia, juk jis vyras! 

Sužinojo ji, kad esu aš. Kita moteris, kuri gali parodyti švelnumą, gali būti miela, šypsotis. Dabar ji tikrai pasikeitė. Tokia gera, net leidžia jam išgerti, nors prieš tai rinkdavo butelių kamštelius iš šiukšlių dėžės, kad žinotų, kiek išgėrė. Net iš darbo atvažiuoja pasiimti, nors prieš tai negalėdavo. Netgi valgyt pagamina! Įsivaizduojate, kokia nuostabi ji dabar? Ne tas žodis... 

Bėda ta, kad aš nežinau, ar verta man juo tikėti... Kaip žmogus, jis tikrai nuostabus, priekaištų neturiu, bet tie pažadai, kad išsikraustysiu penktadienį, trečiadienį, per laisvas dienas, kai nedirbsiu, mėnesio pabaigoje ir t. t. Jau atsibodo, aš tikrai pavargau...

Tiek jo draugai, tiek šeima tiesiog liepia bėgti pas mane. Bet nesupranta niekas, kodėl jis taip elgiasi... O ir man pačiai labai sunku taip. Gal jūs galite paaiškinti? Kodėl taip yra? Ką man daryti? Kaip elgtis toliau? Ar verta laukti išganymo, kol jis kada nors paliks ją? 


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

sprendimų priėmimas daliai žmonių yra labai sunkus žingsnis. Dalis vyrų yra linkę bėgti nuo sprendimų, pripranta prie esamos padėties ir tik puolę į gilią duobę imasi veiksmų ką nors keisti. Atkreipkite dėmesį, kaip jūsų draugas priima sprendimus savo gyvenime, darbe, reikaluose. Ar nėra linkęs ilgai „tempti gumos“, atidėti vėl ir vėl, daug kartų apmąstyti visus galimus variantus. Jei jis iš tų, kurie daug galvoja ir mažai daro, galite ilgai arba iš viso nesulaukti jo veiksmų, jei nesiimsite „drastiškesnių“ priemonių, apie kurias pakalbėsime vėliau.

Mokykitės nekreipti dėmesio į tai, ką žmogus kalba ar žada ir žiūrėkite į tai, ką jis daro. Nesistenkite suprasti vyro elgesio – labai tikėtina, kad jis pats savęs nesupranta. Sprendimo negalintis padaryti vyras gali turėti begales pasiteisinimų, kurie dažnai skamba labai įtikinamai. Mylinti ar vyru besižavinti moteris gali turėti auksinę kantrybę ir metų metus tikėti jo pasiteisinimais. Paprastai, jei vyras nesiima veiksmų, jį sulaiko pakankamas naudos ar komforto kiekis, kurį jis gauna būdamas toje situacijoje, kurioje yra. Komfortas iš šalies gali atrodyti ne toks ir komfortiškas, tačiau tokia jau žmogaus psichika. Dalis lėtinėmis ligomis sergančių  žmonių prisiriša prie savo būklės tiek, kad jie net ir sakydami, kad labai nori pagyti, iš tikro daro viską, ką gali, kad viskas liktų taip, kaip yra. Labai gali būti, kad Jūsų draugas pats gerai nesuvokia, kas iš tikro jį laiko su moterimi, su kuria jis gyvena.

Pasistenkite nekreipti dėmesio į jo draugę ir laikykitės atokiau nuo jų santykių. Nieko nuostabaus, kad jei jai gerai su šiuo vyru, ji darys viską, ką gali, kad jo neprarastų. Jei griešite ant jos dantį ir kaupsite pyktį, pakišite koją pati sau – sutelksite energiją į neapykantą jai vietoj to, kad tvarkytumetės su savo situacija. Jo moteris ir jų santykiai yra ne Jūsų reikalas. Jūsų reikalas yra Jūsų santykiai su draugu ir tai, ko iš jo ir iš santykių norite.

Vienas efektyviausių būdų paskatinti veikti vyrą, kuris neskuba padaryti sprendimo, yra duoti suprasti, jog moteris nelauks jo amžinai. Netekdamas moters net ir sunkiai apsisprendžiantis vyras susiima, jei moteris jam tikrai rūpi. Priešingu atveju  jo pažadai gali tęstis labai ilgai. Moterys laukdamos tol, kol visiškai baigiasi kantrybė ir tada su trenksmu bei pykčiais palikdamos vyrą visam laikui, daro labai didelę klaidą. Išvengti šito galite labai aiškiai perspėdama vyrą, kas laukia, jei jis greitu laiku nepasirinks, su kuria moterimi nori būti dar tada, kol Jums nesinori iš viso nutraukti santykių.

Vyras turi teisę žinoti, kad Jūsų kantrybė senka ir kad jis jau dabar Jus praranda. Vienintelė priežastis, kodėl uždavėte šį klausimą portalui, yra kaip tik ši – Jūs jaučiate, kad ilgai taip laukti negalėsite ir anksčiau ar vėliau pribręs skyrybos. Pasakykite tai draugui, leiskite jam žinoti, kokia tikroji situacija ir kad jis turi paskubėti su pasirinkimu, jei nori išsaugoti Jus. Pagalvokite pati, kiek ilgai galėsite laukti nejausdama nuoskaudos ir nepasitenkinimo jo atžvilgiu ir pasakykite jam terminą. Nuoskaudų jau dabar prikaupėte pakankamai. Jei lauksite dar ilgiau – pradėsite griauti santykius su juo, kadangi labai tikėtina, jog imsite kaltinti jį už tai, kad kentėjote visą laiką, kurį laukėte net ir tuo atveju, jei jis pasirinks Jus. Geriausiu atveju būsite tiesiog pavargusi ir nebegalėsite jam būti švelnia, malonia moterimi.

Gerbkite savo draugo sprendimą, kad ir koks jis būtų. Moterys bijo kalbėti apie tai, kas jų stipriai netenkina ir imtis veiksmų, nes bijo, kad vyras gali pasirinkti nebūti su jomis. Taip gali nutikti Jums – jo moteriai gali pavykti atsikovoti jį sau. Tačiau tokiu atveju Jūs žinosite jo sprendimą ir galėsite atitinkamai tvarkytis savo gyvenimą toliau. Kitas galimas variantas – draugas nenori įsipareigoti nei vienai ir jam savotiškai patogu taip, kaip yra.

Išsakiusi savo norus ir savo poreikius santykiuose – kad vyras būtų atsidavęs tik Jums – bei laikydamasi savo sprendimo iš vyro veiksmų galėsite matyti, kokie yra jo tikrieji norai ir sprendimai. Puiku, kad jis rūpestingas ir geras žmogus, tačiau, kaip suprantame, Jums reiktų, kad jis būtų dar ir vyru Jums ir Jūsų šeimai. Pasakykite tai jam labai ramiai, taikiai, tačiau aiškiai ir duokite suprasti, kad tokia situacija – kai jis gyvena su kita, o bendrauja ir santykius kuria su Jumis – Jūsų netenkina ir per tam tikrą laikotarpį (tik nepalikite to tęstis mėnesiais, savaitė ar dvi yra pakankamas laiko tarpas) jis turi apsispręsti, ką daro ir ką renkasi.

Dalis moterų galvoja, kad toks „sąlygų kėlimas“ yra vyro įvarymas į kampą ir jo laisvės suvaržymas. Visai ne – tai yra vyro informavimas apie situaciją ir leidimas pasirinkti, ko nori jis. Daugiausia problemų santykiuose kyla dėl to, kad žmonės ne tik kad nesupranta patys savęs, bet ir nemoka komunikuoti tarpusavyje ir aiškiai išsakyti savo norų ir kas vyksta iš tikro.

Jūsų atveju vyksta tai, kad prarandate kantrybę ir dar per metus laiko pavargsite tiek, kad paliksite jį pati arba pradėsite kelti skandalus, pyktis su juo, reikšti nepasitenkinimus taip atstumdama draugą nuo savęs. Moteriai labai svarbu yra išlaikyti malonų elgesį su vyrų visą gyvenimą visomis aplinkybėmis – tai vienas iš svarbiausių faktorių, rišančių vyrą prie moters ir padidinančių šansus turėti laimingus santykius. Stebėkite, ar galėsite tai padaryti po pusmečio tokio jo delsimo ir jei ne – tvarkykite situaciją dabar pat ir pakalbėkite su juo labai aiškiai ir konkrečiai išsakydama, ko norite ir ko iš jo laukiate. 


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje / Projekto partnerio nuotr.

Reklama

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama